Protez Saç Ne ile Yıkanır, Nasıl Yıkanır?

Protez Saç Ne ile Yıkanır?
Protez Saç Ne ile Yıkanır?
Genel Bilgi
5 Yorum

Protez Saç Ne ile Yıkanır? Protez saç bakımı sırasında basit birkaç unsura dikkat ederek elde edeceğiniz verim ve protez saçın kullanım ömrü uzayacaktır. Bu sayede daha uzun süre protez saçınız size eşlik edecektir. Protez saç yapısı gereği farklı malzemelere ve dokuya sahiptir. Bu nedenle normal saçlar için tercih edilen şampuanlar yerine özel bakım ürünlerinin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Protez saç uygulamalarında günümüzde daha modern sistemler kullanılarak gerçek saçtan ayırt edilemeyecek dokuda üretim gerçekleştirilmesi ise bu alanda da yeni ürünlerin çıkmasını sağlamıştır. Protez saç yıkama ve bakımı için uygun ürünlerin kullanılması saçın kullanım ömrünü artıracak en temel unsurdur.

Saç Protezi En Uygun Nasıl Yıkanır?

Protez saç yıkanır mı sorusu son yıllarda bu saçları tercih eden kişilerin sayısında yaşanan artış ile popülerlik kazanmıştır. Protez saç peruk veya benzer uygulamalar ile karıştırılmaması gerekir. Sanıldığının aksine protez saç ile denize girmek veya duş almak mümkündür. Ancak protez saçı yıkarken şu hususlara dikkat edilmesi gerekir:

 • Yıkama için uygun şampuan ve bakım ürünlerinin tercih edilmesi.
 • Parmak ve avuç uçlarıyla dairesel hareketler yaparak yıkama yapmak.
 • Çok sıcak veya kaynar suyla temasından kaçınmak.

Yıkama sırasında belirli basit adımları takip ederek protez saçtan çok daha fazla verim elde edebilir ve uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.

Protez Saç Kaç Günde Bir Çıkarılmalıdır?

Saç protezi bakımı için tavsiye edilen süre 2 hafta ile 8 hafta arasında değişmektedir. Saçınız çok sık dış etmenlere maruz kalıyorsa veya kirleniyorsa 2 hafta da bir bakım yapılması elzemdir. Ancak bu süreler kullandığınız saç protezinin temel özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Bazı protezler daha sık olması ve yapısı gereği daha dayanıksız olması nedeniyle bu saçların bakımının da ihmal edilmemesi gerekir.

Protez saç kullananlar saçlarının bakımı için ideal bakım süreleri ve protez çıkarma ve bakım tekniklerini de protez uygulaması yaptırdıkları yerden öğrenmelidir. Sanılanın aksine protez saçı her gün yıkamak tavsiye edilmez. Bununla birlikte Protez saç yıkama işlemlerinde tercih edilecek ürünler ise saçınızın ömrünün uzun olmasını ve daha verimli şekilde saçınızı kullanmanızı sağlar.

Protez Saç Normal Şampuan ile Yıkanır Mı?

Protez saç tarama suyu gibi bakım için gerekli bir takım ürünler protezinizi temizlerken size büyük kolaylık sağlayacaktır. Normal saç şampuanlarının kullanılması saç protezinin yapısını bozabilir. Her ne kadar kaliteli materyaller kullanılarak üretilmiş olsa da protez saça özen göstermediğini takdirde sizi yarı yolda bırakabilir.

Saç ekiminde olduğu gibi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmemesi ve daha garanti sonuçlar sunması sayesinde protez saçlar yaygın olarak tercih edilmektedir. Yaygınlığının artmasıyla ortaya çıkan yeni bakım ürünleri ve kolaylıkları ise bakımı sırasında size yardımcı olacaktır.

Protez Saç Ne ile Yıkanır?

Protez Saç Neden Kaşınır?

Protez saç fiyatları ve kullanım avantajları ile son yılların popüler uygulamaları arasında yer almaktadır. İlk uygulama sonrasında uygulama yapılan bölgede kaşıntı yaşanması normaldir. Ancak kaşıntının daha uzun vadede devam etmesi ve farklı nedenlerle ortaya çıkması halinde bu durumda yanlış bakım yöntemlerinin uygulandığı düşünülebilir. Öte yandan kullanım süresi dolan ürünlerin de bu tür etkileri görülebilir.

Düzenli olarak protez saçın bakımlarının yapılması son derece önemlidir. En iyi fayda ile protez saçınızla hayatınıza devam etmek için protez saç yıkama önerilerine dikkat edilmesi gerekir. Öte yandan uzun süre protezin çıkarılmaması da saç derisini ve saç kökleri olumsuz etkileyeceği için kaşıntı veya daha farklı sorunlara da neden olabilir. Düzenli bakımı yapılan protez saçlarda bu tip sorunlar görülmemektedir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

5 Yorum. Yeni Yorum

 • İrem Seferoğlu avatarı
  İrem Seferoğlu
  Mart 25, 2022 11:13 am

  Protez saç bakımı için önerdiğiniz ürünler nelerdir?

  Yanıtla
 • Ahmet Fırat Kara avatarı
  Ahmet Fırat Kara
  Nisan 2, 2022 12:34 pm

  Protez saçımı tam olarak kaç günde bir yıkamalıyım? Bakımdan ziyade sadece duş ile saçlarımı yıkasam olur mu?

  Yanıtla
  • Protez saç ile günlük hijyen rutininize devam edebilirsiniz. Daha önce kaç günde bir duş alıyorsanız bu şekilde devam etmenizde bir sakınca yoktur. Ama genel saç sağlığı için 2 ile 3 gün arasında şampuan kullanmanız kalan günlerde sadece su ile yıkanmanız tavsiye edilmektedir. Bunun dışında protez saçlar için özel şampuanları kullanmanız protez saç ömrünüz için olumlu etki yapacaktır. Duş/banyo hijyen ile protez saç bakım aynı şeyler değildir. 3 haftada 1 protez saçınıza özel bir bakım uygulamanız saç protezinizin verimi için önemlidir.

   Yanıtla
 • […] saçınızdan daha hassastırlar. Bu yüzden özel bakıma ihtiyaçları vardır. Peki o zaman protez saç ne ile yıkanır? Protez saç için özel şampuanlar bulunur ve protez saç uygulaması yaptıran kişilerin normal […]

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed