Protez Saç Peruk Mudur?

Protez Saç Peruk Mudur?
Protez Saç Peruk Mudur?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Peruk Mudur? Protez saç ve peruk karşılaştırması, saç eksikliği olan kişilerin sık sık yaptığı işlemlerden biridir. Saç ekimi ameliyatları yerine daha uygun maliyetli ve acısız bir yöntem olan protez saç uygulamaları, peruk saçlar ile kıyaslanmaktadır. Ancak protez saç tasarım merkezlerindeki uzmanların açıklamalarına göre saç protezi ile peruk aynı değildir. Çünkü protez saç kişiye özel tasarımlarla hazırlanırken peruk saç ise standart ve yapay bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra protez saç, saç ekimi ve peruk saç arası bir işlem olduğu için saç eksikliği olan kişiler tarafından yoğun ilgi görmeye devam etmektedir. Günümüzde sık sık yapılan protez saç ve peruk karşılaştırması hakkında mutlaka bilinmesi gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Protez Saç Nedir?

Protez saç peruk mudur? Protez saç uygulaması, saç eksikliği olan kişilerde bu sorunun üstesinden gelebilmek için uygulanan profesyonel yöntemlerden biridir. Kişiye özel olarak hazırlanan protez saçlar, peruk gibi sahte bir görünüm yerine doğal görünümüyle tercih edilir. Saç ektirmek yerine tercih edilen protez saçlar, daha acısız ve pratik bir kullanım avantajı sunar. Günümüzde protez saç, peruk takmak veya saç ektirmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerdendir. Kişinin saç eksikliği sorununu gidermek için kafa ve saç yapısı dikkate alınarak protez saç tasarımı yapılabilir. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında aynı şeymiş gibi görünse de protez saç ile peruk arasında ciddi farklar vardır.

Protez Saç ve Peruk Farkları Nelerdir?

Peruk ve protez saç farkları, uzmanların pek çok konuda detaylandırdıkları özelliklerden oluşur. Malzeme kalitesi ve kalıcı etki gibi kriterler göz önünde bulundurulduğunda protez saçlar ile peruk arasında ciddi farklar vardır. Uzmanlara göre protez saç ve peruk farkları şu şekilde sıralanabilir:

 • Protez saç ve peruk tasarımında kullanılan malzemeler birbirinden farklılık gösterir. Çünkü protez saçlarda doğal saç ve buna yakın materyal kullanılırken peruklar genellikle sentetik saç tellerinden üretilir.
 • Kişiye özel olarak tasarlanan protez saçlar, kalıcılık ve doğal görünüm bakımından peruk uygulamasına göre çok daha farklı sonuçlar sunar. Saç derisine yapıştırılan protez saç kafada daha uzun süre kalır ve darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Protez saç uygulaması 9 ila 12 ay boyunca kullanım ömrüne sahipken peruk her an takılıp çıkarılabilir.
 • Protez saçların üretiminde doğal saç telleri kullanılırken peruk tasarımında yapay malzeme tercih edilir.
 • Her iki saç aksesuarının fiyatları kullanılan malzeme kalitesi ve doğallık algısına göre değişiklik gösterebilir. Buna rağmen kişiye özel bir şekilde hazırlandığı için protez saç fiyatları peruk fiyatlarına göre daha fazladır.

Protez Saç Peruk Mudur?

Protez Saçla Denize Girilir Mi?

Protez saç kullanımı konusunda araştırma yapan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de protez saç ile denize ya da havuza girmektir. Islandığı zamanda bile gerçek saç ile birebir aynı gözüken protez saçlar kullanım kolaylığı sağlar. Kişinin kendi kafa yapısına göre oluşturulan ve özel yapıştırıcılar ile saç derisine yapıştırılan protez saçlarla denize veya havuza girilebilir. Peruk gibi kolay çıkmadığı için protez saç kullanımı daha konforlu ve güvenlidir.

Protez Saç Fiyatları

Protez saç maliyeti bakımından peruklara göre daha pahalı olabilir. Çünkü protez saç tasarımı hem kişiye özel olarak yapılır hem de protez saç üretiminde en kaliteli materyaller kullanılır. Birinci sınıf kalitedeki materyalden özenle üretilen protez saçlar ile hayallerinizdeki çekici görünüme kavuşabilirsiniz. Saç eksikliği olanların sık sık araştırdığı protez saç ve peruk karşılaştırmasında protez saç uygulamasının çok daha avantajlı olduğu görülebilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Hazır kalıp protez saçlar da peruk gibi midir?

  Yanıtla
  • Hazır kalıp protez saçlar belirli ölçüler ve adı üstünde kalıplara göre üretilmektedir. Fiyatları sabit olup kişiye özel protez saçlar gibi değişken fiyatları yoktur. Hazır kalıp protez saçlar peruklara kıyasla daha iyi bir görüntü sağlar ancak kişiye özel yapılan protez saç kadar iyi durmaz.

   Yanıtla
 • Protez saça şekil vermek zor mudur?

  Yanıtla
  • Protez saçlar doğal insan saçından yapıldığı taktirde şekil alması oldukça kolay olacaktır. Çok yüksek ısılara mağruz bırakmadan saçınıza dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Ancak farklı bir şeyler denemek istiyorsanız öncelikle bilgi sahibi olan protez saç uzmanlarına ya da protez saç hakkında uzmanlaşmış deneyimli kuaförlere danışmanızı tavsiye ederiz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed