Protez Saç Rahatsız Eder Mi, Yara Yapar Mı?

Protez Saç Rahatsız Eder Mi?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saç Rahatsız Eder Mi? Protez saçın vücuda etkisi incelenmiştir ve etkiler arasında herhangi bir zarar görülmemiştir. Protez saçın vücudu dengelemesi ve vücudun sağlığını bozmaması için kaliteli protezlerin tercih edilmesi gerekir. Protezler kişiye özel hazırlanır ve hazırlanma aşaması oldukça uzundur. Bu neden ile şu an protez yaptırmaya karar veren biri gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra 10 gün ile 40 gün arasında protezinin yapılmasını bekleyecektir. Saç protezleri hazır kalıplardan üretilmez. Bunun nedeni ise protezin kişiye özel tasarlanmasıdır. Kişinin istek, beklenti ve sağlığı göz önünde alınarak protez saç tasarlanır. Bu neden ile de protez saçın vücudu rahatsız etmesi mümkün değildir.

Protez Saç Rahatsız Eder Mi, Yara Yapar Mı?

Protez saçın cildi tahriş etmesi eğer kişi bakımlarını düzenli olarak yaptırıyor ise mümkün değildir. Protez saçı düzenli olarak bakıma vermek gerekir. Bantlar yenilenir, cilt ile uyumuna bakılır, saç derinlemesine temizlenir ve tekrar aynı bölgeye yerleştirilir. Bu bakım aşamasına önem vermeyen kişiler hem protez saçlarını daha kısa bir süre için kullanabilecek hem de tahriş gibi sorunlar yaşayacaktır.

Saç Neden Dökülür?

Normal saçların dökülmesi günlük belirli bir miktarda olduğu zaman oldukça normaldir. Gün içerisinde 100 saç teline kadar döküntü yaşamak sağlıklı bir süreçtir. Günde 100 telden daha fazla bir dökülme ile karşı karşıya kalınıyor ise bu durum oldukça sağlıksızdır ve altında farklı nedenler vardır. Bu nedenlerin bulunabilmesi için ise kişinin belirli branşlardaki uzmanlar ile görüşerek tedavi olması gerekir. En sık karşılaşılan saç dökülmesi nedenleri şunlardır:

 • Beslenme düzeninin sağlıksız olması
 • Egzersiz ve spor yapmama
 • Hareketsiz bir yaşam
 • Sağlıksız bir uyku düzeni
 • Kimyasal maddelere maruz kalmak (yiyecek, kişisel bakım vd.)
 • Stres
 • Deri hastalığı
 • Cilt problemleri
 • Saç hastalıkları
 • Vücudu etkileyen büyük operasyonlar (tüp mide ameliyatı, kalp ameliyatı, kanser tedavisi, kemoterapi vd.)
 • Çok fazla kişisel bakım ürünü kullanmak
 • Kıl gelişiminin bozulması

En sık karşılaşılan sebeplerdir. Her insanın saç dökülmesinin nedeni farklı olabilir. Kişiden kişiye değişen bir durumdur ve asıl sebebi öğrenmek için doktor kontrolü gerekir.

Erkekler Neden Protez Saç Yaptırır?

Erkeklerin saç protezi yaptırma sebepleri arasında ilk sırayı aşırı kellik alır. Aşırı kellik bir anda yaşanabileceği gibi zaman içerisinde de kendini gösterebilir. Erkeklerin protez saç yaptırma sebepleri arasında genellikle genetik faktörler yer alır. Bu genetik faktörler ise seyrelme ile başlayan ancak daha sonra kalıcı kelliğe dönüşen durumları içerir. Erkekler bu açığı kapatmak için ise isterler ise saç ekimi yaptırabilecekleri gibi saç protezini de tercih edebilirler.

Protez Saç Rahatsız Eder Mi?

Kadınlar Protez Saç Yaptırabilir Mi?

Protez saç kadınlar için uygundur, yaptırabilirler. Kellik ve saçta seyrelme veya açıklık gibi problemler sadece erkeklere özgü değildir. Özellikle ileri seviyedeki kanser tedavisini başarı ile atlatanlar ya da genetik olarak kelliğe yatkın olanlar sadece erkekler değildir. Bu iki unsur saç ekimi ve saç protezi yaptırmak için yeterlidir. Kadınlar da istedikleri takdirde seyrelen bölgelerine ya da tamamen oluşan aşırı kellik gibi problemlere karşı protez saç yaptırabilirler. 

Protez Saçlara Şekil Verilir Mi?

Evet, protez saça şekil vermek mümkündür. Hatta protez saça fön de çekilebilmeltedir. Protez saçlara istenildiği gibi şekil verilebilir ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Saça çok yüksek sıcaklıktaki işlemlerin yapılmaması gerekir. Aksi takdirde bantlarda hareketlenme olabilir ve saç zarar görebilir. Bu durum normal saçlar için de geçerlidir. Saç protezine şekil vermek isteyen kişiler bu konu hakkında bilgi sahibi olan uzman kuaförler ile iletişime geçebilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Ali İhsan Yıldız
  Mart 30, 2022 5:05 pm

  Protez saçta model değişikliği zor mudur? Ya da farklı şekil verilebilir mi protez saç yaptırıldıktan sonra?

  Yanıtla
  • Protez saç yaptırdıktan sonra artık kendi saçınızmış gibi düşünebilirsiniz. Protez saçınızı boyatabilir, fön çektirebilir, kıvırcıklaştırabilirsiniz. İstediğiniz modeli uzmanlarımıza gösterdiğiniz taktirde uygunluk derecesine göre size en iyi sonucu sağlayacaklardır.

   Yanıtla
 • Musa İlker
  Nisan 6, 2022 5:57 pm

  Protez saçlar her yöne taranabilir mi?

  Yanıtla
  • Protez saç telleriniz kendi saç tellerinizden de esnektir, böylelikle farklı yöne taramak içinde imkan sunabilmektedir. Protez saçınız tasarlanıp, başınıza sabitlendikten sonra dahi saçlarınıza uygun olan farklı bir model yaptırabilir, fön çektirebilir tekrar istediğiniz uygun bir renge boyatabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Protez saçın yapışkan kısmı cildi tahriş eder mi ya da alerji yapar mı?

  Yanıtla
  • Şu ana kadar yapılan protez saç uygulamalarında alerji ya da tahriş gibi durumlar söz konusu olmamıştır. Alerjik bünyesi olan birçok kişi protez saç yapılmadan önce doktor onayı almakta, onay olmadığı taktirde zaten bu uygulama kişiye yapılmamaktadır. Böylece eğer alerjik bir bünyeniz varsa en başında saç protezi uygulaması yapılmamaktadır. Bunun dışında Onnahair protez saç modelleri ve protez saçın alt tabakasında cilt dostu ürünler kullanılmaktadır. Gönül rahatlığıyla protez saç yaptırabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed