Protez Saç Tarak İle Taranır Mı?

Blog geri dön
Protez Saç Tarak İle Taranır Mı?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 11

Protez Saç Tarak İle Taranır Mı? Protez saç taraması bazı kişilerde büyük bir problem gibi görülse de aslında herhangi bir sorunla karşılaşmadan tarama yapılabilir. Normal saç yapısına göre daha hassas bir yapıda olan protez saçlar rahatlıkla taranabilir. Ancak bunun için protez saçın şekline en uygun tarak modelinin seçilmesi gerekir. Elinize geçen her saçla protez saç taraması yapmamalısınız. Protez saç tarama konusunda dikkat etmeniz gereken tüm detaylar, uzmanlar tarafından protez saç bakımı sırasında size aktarılır.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı yaparken kullanılacak ekipmanların belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü herkesin tercih ettiği protez saçların birbirinden farklı yapıda olduğunu söylemek gerekir. Bununla birlikte protez saçların yıpranma payı da kişiden kişiye göre değişecektir. Bu yüzden protez saç bakımı yaparken hem ekipmanlara hem de yöntemlere dikkat edilmelidir. En çok kullanılan protez saç bakım malzemeleri ile kendi evinizde de bakımınızı yapabilirsiniz. Fakat genellikle çok yıpranmış protez saçların tamir edilmesi ve detaylı bir şekilde bakımdan geçmesi için uzmanların yardımına başvurmanız gerekebilir.

Protez Saç Tarak İle Taranır Mı?

Protez saç bakımı yaparken öncelikle saçın dikkatli bir şekilde deriye zarar vermeden çıkarılması gerekir. Protez saç deriyi yıpratmadan çıkarıldıktan sonra sorunsuz bir şekilde bakıma alınabilir. Bu sırada protez saçın yıpranmış veya deforme olmuş yerleri tamir edilir. Daha sonra yumuşak bir şekilde yıkanır ve durulanır. “Protez saç tarak ile taranır mı?” sorusuna cevap olarak, tarak ve sprey kullanarak protez saça şekil vermek istenirse sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Ancak doğru ekipmanların seçilmesi son derece önemlidir. 

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir?

Protez saç bakımı malzemeleri herkesin evinde bulunan klasik saç bakım malzemeleri ile hemen hemen aynıdır. Periyodik aralıklarla ve saçın yıpranma durumuna göre özel zamanlarda protez saç bakımı yapmanız çok önemlidir. Bu süreçte protez saç bakımı yaparken kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

 • Saç kremi
 • Leave on bakım kremi
 • Keratin serum
 • Tarak veya saç fırçası
 • Sabitleyici sprey

Bu ekipmanların seçiminde mutlaka protez saçın tipine ve yapısına en uygun olan modeller tercih edilmelidir. Aksi halde protez saç bakımı yaparken saçın yapısına ve dokusuna deformasyonlar oluşabilir. Bu tür istenmeyen durumlardan kaçınmak için protez saç yaptırdıktan sonra kullanacağınız malzemeleri de Onnahair protez saç merkezimizden temin edebilirsiniz.

Protez Saç Tarak İle Taranır Mı?
Protez Saç Tarak İle Taranır Mı?

Protez Saç Dayanıklı Mı?

Protez saç yapısı hakkında en çok merak edilen konuların başında protez saçın dayanıklı olup olmadığı öne çıkar. Öncelikle protez saç gerçek saç yapısı ile uyumlu olduğu için dışarıdan bakıldığında peruk hissiyatı oluşturmaz. Bununla birlikte Çin malı olmayan protez saçlar oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Eğer protez saç kullanım koşullarına dikkat ederseniz herhangi bir deformasyon oluşmadan uzun süre boyunca protez saç kullanımı elde edebilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki materyalden özel olarak üretilen protez saç fiyatları ortalamanın biraz üstünde olsa da son derece dayanıklı oldukları için tercih edilir.

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Protez saç kullanımı konusunda genellikle 6-12 ay arası süre verilmektedir. Çünkü gerçek saç görüntüsüne en yakın formda olması gereken protez saçlar zamanla yıpranıp bu özelliğini yitirebilir. Standart bir protez saç ortalama 6 – 7 ay kadar bir kullanım ömrü sunarken, bakımları eksik olmadan yapılan ve güzel kullanılan protez saçlar daha uzun süre ilk günkü gibi gözükebilir. Bu yüzden saç bakım merkezi ve protez saç merkezi seçiminde kaliteli markalarla iş yapan uzmanları tercih etmekte fayda vardır. Günümüzde protez saç tarama yapabilmek için de saça uygun taraklar seçilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (11)

 • SİBEL cevap

  TEŞEKKÜR

  Nisan 13, 2022 , 9:03 am
 • Kazım Nihat Kömür cevap

  Protez saç sabitlendikten sonra da saç modelini değiştirebilir miyim?

  Nisan 13, 2022 , 11:21 pm
  • ONNA cevap

   Evet efendim, protez saçınız için uygun modele göre kesim yaptırabilirsiniz. İstediğiniz modeli daha önce protez saç için işlem yapmış profesyonel kişilere yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Böylelikle mağduriyet yaşamazsınız.

   Nisan 13, 2022 , 11:30 pm
 • Aykut Demirkan cevap

  Protez saçın tarama işleminde ya da gündelik hayatta kayması ya da istem düşmesi mümkün mü?

  Nisan 14, 2022 , 11:33 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç siz istemedikçe başınızdan çıkmaz. Gündelik kullanımda maksimum konfor için başınıza özenle sabitlenir, kaymaz ya da düşmez.

   Nisan 14, 2022 , 11:47 pm
 • Hikmet cevap

  Protez saç uzar mı? Zamanla uzayan saçlar ile

  Nisan 24, 2022 , 10:22 pm
  • ONNA cevap

   Saç protezi tıpkı diş protezine benzetebiliriz. Saçlar uzamaz ancak protez saç konusunda uzman kişilere istediğiniz modeli gösterip, uzunluk ve kısalık veya sıklık/dolgunluk modelin uygunluğuna göre size uygun modeli tasarlayacaktır.

   Nisan 24, 2022 , 10:53 pm
 • Berk Yıldız cevap

  Protez saç sentetik ise şekil alır mı ya da taranabilir mi?

  Temmuz 26, 2022 , 6:32 pm
  • ONNA cevap

   Sentetik saç ile doğal saç arasındaki en büyük farklardan biri kolay şekil alması ya da alamamasıdır. Sentetik protez saçlar yapısındaki malzemeye göre taranamayabilir ya da kolayca şekil verilemeyebilir. Ancak bu değerlendirme üründen ürüne farklılık gösterdiği için genel bir cevabı yoktur. Ancak %100 doğal saçlardan yapılan saç protezleri kolayca şekillendirilebilir, taranabilir cevabı verilebilmektedir.

   Temmuz 26, 2022 , 6:40 pm
 • Busenur cevap

  Saçlarımı tararken çok döküldüğünü fark ettim. Sanırım fırçamdan dolayı saçlarım zarar görüyor. Sizce en uygun saç tarağı hangisi, nasıl bir şey olmalı?

  Ocak 15, 2023 , 10:19 pm
  • ONNA cevap

   Sert uçlu fırçalar özellikle saçlarınızdaki dolaşmış kısımların kırılmasına sebebiyet verebilmektedir. Böylece olması gerekenden de fazla bir dökülme ya da kopma meydana gelmektedir. Bunu önlemek için yumuşak uçlu taraklar tercih edilebilir. Ayrıca saç derinizi rahatlatmak ve saç köklerinizi güçlendirmek için saç derinize masaj yapmanız tavsiye edilmektedir. Saçları yıkarken de ne çok soğuk ne de çok sıcak su tercih edilmeli, ılık su ile duş alınmalıdır.

   Ocak 15, 2023 , 10:26 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön