Protez Saç Terletir Mi?

Blog geri dön
Protez Saç Terletir Mi?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 6

Protez Saç Terletir Mi? Protez saç terlemesi, pek çok kişinin kafasını kurcalayan sorunların başında gelir. Özellikle saç eksikliği sorunu yaşayan kişiler, protez saç yaptırmadan önce terleme problemleri hakkında detaylı araştırma yapmak isteyebilirler. Günümüzde faaliyet gösteren protez saç merkezleri sayesinde profesyonel bir şekilde hazırlanan protez saçların terletmesi oldukça nadirdir. Çünkü protez saçın terletmesi ve kaşındırması gibi problemler genellikle kullanılan malzemenin kalitesi ve protez saça düzenli olarak bakım yapılıp yapılmaması ile ilgilidir. İlk defa bu işleme başvuracak kişilerde protez saç terlemesi sık sık görülen bir durum değildir.

Protez Saç Terletir Mi?

Protez saç ter sorunu, nadir olarak görülse de zaman zaman çok sıkıcı bir hal alabilir. Bilindiği üzere protez saçın her zaman ilk günkü gibi doğal görünümde kalması ve saç derisinde problem yaratmaması için düzenli olarak bakım ihtiyacı vardır. Dolayısıyla protez saç bakımları zamanında yapılmayan kişilerde terleme gibi sorunların görülmesi kaçınılmazdır. Genel anlamda protez saç terlemesine yol açan durumlar şunlardır:

 • Protez saç bakımlarının yapılmaması
 • Saç bakımında kaliteli malzeme kullanılmaması
 • Protez saçın düşük kalitede yapılması
 • Protez saçın yıkanmaması
 • Protez saç lastiklerinin gevşemesi ve kafa derisinde kaşıntı yaratması
 • Protez saçın hava ve su geçirgenliğinin olmaması

İşte bu tür istenmeyen durumlarda protez saç terlemesi görülebilir. İlk defa protez saç kullanmaya başlayan kişiler, protez saç bakımlarını uzmanların tavsiye ettiği şekilde yaptıklarında terleme problemi ile karşılaşmazlar. Günümüzde protez saç tasarım merkezlerinde yapılan protez saçlar için uzmanların tavsiye ettiği bakım koşullarına uyulması gerekir.

Protez Saç Kaşındırır Mı?

Protez saç kaşıntı sorunu da zaman zaman dile getirilen problemlerden biridir. Saç eksikliği olan ve bu durumdan şikayetçi olan kişiler, saç ekim ameliyatlarına alternatif olarak protez saç kullanmayı tercih edebilir. Ancak birinci sınıf kalitedeki materyal kullanılmadan imal edilen protez saçlar, saç derisinin yeterince hava ve su almasını engelleyebilir. Saç derisinin hava almasını engelleyen protez saç yüzeyi, zaman içinde yapışkanlığını kaybeder ve saç derisinde kaşıntıya sebep verebilir. Tamamen doğal görünen ve dışarıdan bakıldığında hiç anlaşılmayan protez saç tasarımı için kişiye özel protez saç hazırlanmalıdır. Bu sebeple deneyimli uzmanların hizmet verdiği protez saç tasarım merkezlerinde en ideal materyal kullanılarak üretilen protez saçların saç derisinde kaşıntıya sebep olmadığı bilinir. Yine de protez saç kullanımında uzmanların tavsiye ettiği bakım işlemlerinin eksiksiz biçimde tamamlanması önemlidir.

Protez Saç Terletir Mi?

Protez Saç Avantajları Nelerdir?

Protez saç faydaları sayesinde saç eksikliği problemini saç ekimine kıyasla acısız ve daha uygun maliyetlerle sonuçlandırabilirsiniz.  Bilindiği üzere saç ekimi çok uzun seanslar sürebilen ve acı verici işlemlerden oluşur. Öte yandan neden protez saçı tercih etmeliyim derseniz şu şekilde kısa bir sıralama yapabiliriz:

 • Saç eksikliği yüzünden gelişen özgüven eksikliğini ortadan kaldırır.
 • Saç ekimi ameliyatlarına göre daha uygun maliyetlidir.
 • Acısız ve pratiktir.
 • Saçlarda doğal görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Denizde ve havuzda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Bakımları düzenli olarak yapıldığında kullanım ömrü boyunca doğal saç görünümünü korur.
 • Herkesin hayallerindeki saç tarzına sahip olmasını kolaylaştırır.

Protez Saç Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç maliyeti konusunda sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü protez saçların üretildiği materyalin kalitesi ve uzmanların uygulaması gibi kriterler protez saç fiyatları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Ancak her bütçeye uygun fiyatlarla protez saç yaptırmak oldukça basittir. Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren protez saç tasarım merkezleri ile ideal saçlara kavuşmak çok kolaydır. Ayrıca protez saç terlemesi sorunu olmadan uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı elde edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (6)

 • Sina cevap

  Saç protezi gün içerisinde derine hava aldırır mı? Sıcak günlerde terlemeden dolayı rahatsız eder mi?

  Mayıs 10, 2022 , 10:10 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç deriye hava aldırması saçın alt tabakasının ince bir tül halinde olması son derece önemlidir. Saç derisine ve dokusuna birebir uyumlu olan bu tabaka derinin hava almasına yardımcı olur ve terleme yapmaz. Öte yandan çok sıcak havalarda doğal olarak kafa derisinde terleme görülebilir. Bu durum sağlıklı olup herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

   Mayıs 10, 2022 , 10:35 pm
 • Şevval Akyıldız cevap

  Protez saç bakımı ne zaman yaptırılır?

  Mayıs 11, 2022 , 10:19 pm
  • ONNA cevap

   Protez saçın bakım zamanı periyodik tarihler ile belirlenir. Protez saç bakımı genellikle 2 ila 3 haftada bir olacak şekilde planlanır.

   Mayıs 11, 2022 , 10:39 pm
 • Cem Öztürk cevap

  Protez saçın yan etkisi var mı ya da alerji yapar mı kullandıkça?

  Temmuz 6, 2022 , 5:20 pm
  • ONNA cevap

   Protez saçın şu ana kadar teşhisi konmuş herhangi bir yan etkisi bilimsel açıdan saptanmamıştır. Protez saçı ilk defa yaptıran kişilerde alışma sürecinde ufak kaşındılar ve çok nadir de olsa yer yer kızarıklıklar dışında protez saç uygulaması sorunsuz bir işlemdir. Bunun dışında egzama gibi cilt problemleriniz ya da aşırı alerjik bir bünyeniz varsa doktorunuza danışarak protez saç yaptırmalısınız.

   Temmuz 7, 2022 , 11:31 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön