Protez Saç Yapım Aşamaları

dee0239b adult male getting hair loss treatment 463x348 1
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Yapım Aşamaları – Protez saçın yapılırken izlenen adımların belirli bir sıralaması bulunur. Bu sıralamaya göre hazırlanan protez saçlar genellikle 4 aşamadan oluşur. 4 aşamanın ilk adımı ölçü alımı ve son adımı ise saçın, kişinin isteğine göre şekillendirilmesidir. Protez saçın yapım aşaması uzun süren bir süreçtir. Bu neden ile yaptırmayı düşünen kişilerin karar verip hızlıca süreci başlatmaları gerekir. Protez saçın hazırlanma aşamaları şu şekildedir:

 • Ölçü alınması
 • Hazırlanması
 • Yerleştirilmesi
 • Şekil verilmesi

Protez Saç Kaç Günde Hazırlanır?

Protez saçın hazırlanma süresi 1 hafta ila 2 ay arasındadır. Genellikle 2 ay kadar süren saç protezi hazırlığında 1 haftalık süre oldukça kısa olabilir. Ne kadar süre içerisinde hazırlanacağı işlemi yapacak olan kliniğin yoğunluk durumuna da bağlıdır. Genellikle 30 ila 40 gün arasında saç protezi hazırlanır ve diğer aşamaya geçiş yapılır. Saç protezin hazırlanmasının uzun olmasının nedeni yüzde 100 doğal malzemeden üretilmesidir.

Protez Saç Kişiye Özel Mi Tasarlanıyor?

Kişiye özel protez saç tasarımı yapılır. Kişiye özel tasarlandığı için protezin hazırlanması bir hayli uzun sürebilir. 2 aya kadar uzayabilen protez saç hazırlığında uzman kişiler yer alır. Kişiye özel tasarım ortalama 12 haftalık bir süreci kapsar. Belirlenen süre içerisinde yeni bir randevu verilir ve bu randevuda kişiye yerleştirme ve tasarım adımları uygulanır.

dee0239b adult male getting hair loss treatment 463x348 1

Protez Saç Ne Kadar Süre ile Kullanılır?

Protez saçın kullanım süresi saç türüne, yapan kişiye, saçın kalitesine, malzemesine ve bakımına göre değişir. Bakımı kötü yapıldığında en fazla 6 ay kullanılırken bakımı iyi yapıldığında ise kullanım süresi 1,5 yıla kadar artar. Yüksek kalitedeki protez saçların kullanım süresi ise daha uzundur. Bir protez saç ne kadar kaliteli olur ise olsun, kişinin saça uyguladığı bakım yöntemleri kullanım ömrü için asıl belirleyici unsurdur. Kullanırken uygulanan bakım türü ve sıklığı protez saçın uzun ömürlü olmasını sağlar. Protez saçın hazırlanma aşamalarında da uzmanlar tarafından gerekli bakım tavsiyeleri ve periyotları kişiye anlatılır.

Birinci Adım Protez Saç için Ölçü Alımı

Protez saçta ilk aşama saç için ölçü alınmasıdır. Protez saçın en önemli başlangıç adımı olan ölçü alımında titiz davranılması ve detayların önemsenmesi gerekir. Bu aşamada protez yapılacak alan belirlenir. Seyrek alanlar ve tamamen kel olan alanların ölçüsü alınır. Buraya nasıl bir protez uygulanacağına karar verilir ve kalıp çıkarılması için gerekli çalışmalar yapılır. Protez saç için ölçü alınan adımda, kişinin istekleri ve beklentileri de dinlenir. Uzmanlar kişinin kafa yapısına ve saçlarına en uygun tasarım aşamasına geçiş yaparlar.

İkinci Adım Protez Saçın Hazırlanması

Saç protezinin hazırlanması alınan ölçüler ve görüşler neticesinde kişiye özel hazırlık yapılır. Protez saçın tasarlanması ve üretilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekir. Bu süre içerisinde ilk aşamada alınan bilgiler kullanılır.

Üçüncü Adım Protez Saçın Yerleştirilmesi

Saç protezinin kafaya yerleştirilmesi de önemli aşamalardan biridir. Protez saç tasarlandıktan sonra kişiye uygulama yapılmasındaki en önemli unsurlardan biri de yerleştirmeyi doğru yapmaktır. Alınan ölçüler neticesinde harekete geçilir ve bölgelere uygulama yapılır. Dışarıdan belli olmaması için kişinin normal saç teli ile aynı renk ve modelde saç üretimi yapılması gerekir.

Dördüncü Adım Protez Saça Şekil Verilmesi

Saç protezinin son aşaması saça şekil vermektir. Saç yerleştirildikten sonra kişinin istediği şekilde kısaltılır ve model verilir. Protez saçın hazırlanma aşamalarında son adım budur ve kişiye istediği o özel görünüm kazandırılır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Osman Tekkes
  Temmuz 5, 2022 1:53 pm

  Protez saç yanlış uygulanma şansı var mı? Öyle bir şey olsa anlaşılır mı?

  Yanıtla
  • Protez saç birçok işletme tarafından yapılmaktadır. Ancak işin ehli ve profesyonel kadroya sahip işletme sayısı oldukça azdır. Daha önce mağduriyet yaşayan ve sonrasında bizlere gelerek ön yargılarını çözdüğümüz birçok müşterimiz var. Protez saç uzmanlarımız size en iyi sonuca ulaştırmak için çalışmaktadırlar, Onnahair olarak yanlış bir uygulama asla söz konusu olmaz. Yanlış yapılan bir uygulama kolaylıkla anlaşılmaktadır. Hem görüntü hem de hissiyat olarak gözle görülür ve anlaşılır.

   Yanıtla
 • Neden insanlar protez saç yaptırıyor?

  Yanıtla
  • Kendi saçlarından memnun olmayan, estetik kaygılar içerisinde olan ya da sağlık sorunu nedeniyle saç dökülmesine uğrayan ve psikolojik olarak tedavi sürecinde kendini iyi hissetmek isteyen birçok kişi protez saç yaptırmaktadır. Protez saç yaptırmak dış görüntüyü iyileştiren bir işlemdir. Bölgesel kellik yaşayan, saç dökülmesi ve aşırı kellik nedeniyle dış görüntüsünden memnun olmayan herkes için de protez saç yaptırmak uygundur.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed