Saç Ekimi Fiyatını Belirleyen Unsurlar Neler?

Saç Ekimi Fiyatını Belirleyen Unsurlar Neler?
Saç Ekimi Fiyatını Belirleyen Unsurlar Neler?
Genel Bilgi
2 Yorum

Saç ekimi fiyatını belirleyen unsurlar neler? Saç ekiminde fiyat belirlenirken birçok unsur göz önünde bulundurulur. Saç ekimi fiyatlarında genellikle dış etkenler etkilenerek fiyatlar belirlenir. Bu etkenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişiye özel planlama yapılması
 • Saç ekimi yöntemi.
 • Saç ekiminin yapıldığı klinik.
 • Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin sayısı.
 • Saç ekimini yapan kişi.
 • FUT yöntemi
 • FUE yöntemi
 • Ekilecek olan saç miktarı.
 • Döviz kurları.
 • Hangi teknik ile saç ekimi yapıldığı
 • Saç ekiminin yapılmak istenildiği şehir
 • Uygulama metotları
 • Ekilen saçın organik olup olmaması
 • Kullanılan teknoloji

Bunlar ve bunlara benzer etkenlerden dolayı saç ekimi fiyatları değişiklik göstermektedir. Ayrıca saç ekimi yaptırılmak istenilen merkezin ya da kliniğin fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Her klinik kendi giderlerini ve saç ekim kalitesini gözeterek fiyat belirlenmektedir. Bu sebep ile de saç ekimi fiyatlarını belirleyen unsurlar her kliniğe göre farklılık gösterebilir. Organik yöntemler ya da diğer adı ile kök hücre yöntemi ile saç ekimi yapıldığında bu durumda fiyatları etkilemektedir. Saç ekimi yapılacak olan bölgenin büyüklüğü ve ölçeği de saç ekimi fiyatını belirleyen bir unsurdur. Saç ekimi fiyatı şehirlere, kliniklere ve uzmanlara göre de değişebilir. Aynı değişim protez saç, peruk gibi diğer alternatif uygulamalar için de geçerli olabilmektedir.

Saç Ekiminde Klinik Fiyatı

Saç ekimi yapan klinik ve saç ekim merkezleri farklı özelliklere sahip olabilir. Saç ektirmek isteyen hasta ya da danışana belirtilen fiyatlar kliniklere göre farklılık gösterir. Her kliniğin çalışma prensibi ve müşterilerine sunduğu saç ekim yöntemleri farklılık içerebilmektedir. Dolayısı ile saç ekibinde gelinlikler fiyat belirleme noktasında önemli unsurlar arasında yer alır. Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi en popüler kliniğe giderse daha yüksek fiyat ödeyeceği bilinen bir gerçektir.

Ancak fiyatı ucuz olduğu için deneyimi daha az olan ve ürün kalitesi daha düşük olan bir klinik tercih edilirse de kişiler sonuçtan memnun kalmayabilir. Sebep ile klinik seçimi esnasında dengeli davranılması ve fiyattan ziyade kaliteye önem verilmesi önerilir. Bir klinikte saç ekimi yapıldıktan sonra kliniğin sunduğu diğer ayrıcalıklardan da yararlanılabilir ve bakım, onarım ve diğer yöntemler ile ilgili klinikten faydalanılabilir. Bu sebep ile de birçok kişi kaliteli saç ekim merkezlerini tercih etmekte ve ödeme noktasında sunulan taksitli seçenekleri de değerlendirilebilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatını Belirleyen Unsurlar Neler? Saç Ekiminde Teknik Fiyatı

Saç ekimi yöntemi farklı gruplara ayrılabilmektedir. Genellikle FUE ve FUT olmak üzere iki gruba ayrılan saç ekiminde hangi yöntemin tercih edileceği fiyatı da etkiler. Saç ekiminde kullanılan yöntemler birbirinden farklıdır. Bu sebep ile de sunulan fiyat aralıkları da değişiklik gösterir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle kendileri için hangi yöntemin daha uygun ve yararlı olacağına karar vermeleri ve ardından fiyat kontrolü yapmaları gerekir. Tek bir saç ekim merkezinden fiyat ve kalite bilgisi almak yerine farklı saç ekim merkezleri ile iletişime geçmek önemlidir. Saç ekim merkezi seçerken fiyat kadar kaliteye de önem vermek, sonuçtan memnun olmayı etkiler. Sonuçtan gerçekten memnun olmak isteyenler alanında uzman kişiler ile çalışmalı ve kendileri için en doğru olan saç ekim yöntemini kullanmalıdırlar. Saç ekimi fiyatını etkileyen önemli unsurlar arasında hangi yöntemin kullanıldığı yer alır. Her 2 yöntem de kendi özelliklerine göre ve fiyatlarına göre farklılık gösterir.

Saç Ekimi Fiyatını Belirleyen Unsurlar Neler?

FUE Saç Ekim Fiyatı

Fue saç ekim yönteminin ücreti FUT yöntemine göre daha ucuz olabilmektedir. Bu yöntemde genellikle dolar ile işlem yapılır. Kullanılan ekipmanların ve yöntemlerin yurtdışından getirilmesi ve Türkiye’de olmayan içeriklerin kullanılması sebebiyle saç ekim yönteminde çoğunlukla döviz kurları üzerinden hareket edilmektedir. Kişiler Türk lirası olarak ödeme yapsalar da yine de dolar ve Euro gibi döviz kurları ile asıl fiyat belirlenir. Bu saç ekim yönteminin fiyatı dolardan başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir.

Diğer saç ekim yöntemine göre daha uygun fiyatlı olduğu düşünülen bu yöntemde kullanılan tüm içerikler ve süreç ile ilgili uzmanlar tarafından bilgi verilir. Bilgi paylaşımının ardından kişiler eğer bu yöntemin kendileri için daha uygun olduğunu ve ekonomik olduğunu düşünürler ise bu durumda fue saç ekim yöntemini tercih edebilirler. Saç ekimi fiyatı FUE saç ekiminde daha uygun olabilmektedir.

FUT Saç Ekim Fiyatı

FUT saç ekim yönteminin fiyatı FUE yöntemine göre daha yüksek olabilmektedir. Saç ekimi yapılırken seans sayısı ve diğer unsurlar da saç ekiminin fiyatını belirler. Fut yöntemi ile saç ekimi yapılacak ise bu durumda fue yöntemine göre daha yüksek fiyatlar ödenebilmektedir. Ancak piyasada çok farklı değişkenlikler yaşanabilmesi ve dış etkenlerin fazla olması fiyatları etkiler. Bu neden ile hangi yöntemin daha uygun ya da hangi yöntemin daha pahalı olduğu gibi konularda dinamiklerin hızlı değiştiğinin unutulmaması gerekir.

Ekilen Saç Miktarına Göre Saç Ekim Fiyatı

Saç ekim miktarına göre fiyat değişebilmektedir. Saç ekimi yapılırken kök hücre yöntemiyle hareket edilir. Bu sebep ile de kök hücre sayısı ve alınan hücre miktarı gibi konular üzerinden hesap yapılmaktadır. Ekilecek olan saç miktarı eğer çok yüksek ise bu durumda alınan kök hücre sayısı da yüksek olmaktadır. Kök hücre sayısında artış yaşandıkça fiyatlar da paralel olarak artar. Fiyatları bu denli artış göstermesinde kök hücre sayılarının da önemini unutmamak gerekir. Ekilen saç miktarı ve alanlarının genişliği büyüdükçe bu durumda kişiler düşündüklerinden daha yüksek fiyatlar ile karşılaşılabilmektedir.

Saç Ekimi Yaptırmak İsteyen Kişi Sayısı

Saç ekimi danışan sayısı düştükçe fiyat yükselebilmektedir. Bu durumun 2 perspektiften incelenmesi gerekir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi sayısı düştüğünde klinikler masraflarını karşılayabilmek için saç ekim fiyatlarını yükselebilmektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin sayısında 1 artış yaşandığını da ise fiyatlar sabit kalabilmekte ya da kliniğin kendi belirleyeceği kurallar dahilinde değiştirilebilmektedir. Popüler olan kliniklerde fiyatların artması da mümkündür.

Bu sebep ile saç ekimi yaptırmak isteyen kişi sayısının fazla olması, fiyatları hem artırabileceği gibi hem de düşürebilir. Saç ekimi yaptırmak istemeyen kişi sayısının fazla olması da yine hem fiyatları arttırabilir hem de azaltabilir. Bu sebep ile saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin sayısından ziyade kliniğe, kliniğin kalitesine, sunulan desteğe ve bunlar gibi diğer unsurlara odaklanmak önemlidir.

İlgili İçerik: Saç Ekimini Kimler ve Hangi Uzmanlar Yapabilir?

Saç Ekimi Fiyatlarının Şehir Seçimi ile Bağlantısı

Şehirlere göre saç ekim fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Popüler ve büyük şehirlerde saç ekimi yaptırmak ile küçük şehirlerde saç ekimi yaptırmak arasında fiyat farkları ortaya çıkabilir. Büyükşehirlerde sunulan imkânların daha yüksek olması sebebiyle fiyatlar genellikle ortalama ya da ortalamanın üzerindedir. Küçük şehirlerde ise sunulan imkanlar daha düşüktür ancak kalite olarak yine yüksek 1 verim ile karşılaşmak mümkündür. Saç ekiminde şehir önemlidir ancak şehirden çok klinik daha değerlidir. Bu sebep ile de klinik seçimi yapılırken, öncelikle şehirden bağımsız düşünülmesi ve o şehrin standartlarına göre kliniğin kalitesinin öğrenilmesi gerekir. Saç ekimi fiyatı belirlenirken kliniğin konumu da fiyat hakkında bazı ipuçları verir. Popüler ve pahalı bir semt, büyük ölçekli bir klinik ve konum gibi unsurlar da fiyata dahil edilebilmektedir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed