Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Önler Mi?

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Önler Mi?
Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Önler Mi?
Genel Bilgi
1 Yorum

Saç mezoterapisi nedir? Saç mezoterapisi saç dökülmesini önler mi? Saç mezoterapisi kaç günde etkisini gösterir? Saç mezoterapisi hakkında bilinmesi gerekenler: Saç dökülmesini önlemek için kullanılan yeni nesil yöntemler vardır. Birçok yöntem çok uzun zamandır kullanılsa dahi erişilebilirliğin son 10 yılda artması sebebi ile yöntemler herkes tarafından bilinir hale gelmiştir. Saç dökülmesinin sebebine bağlı olarak uygulanan farklı tedavi yöntemleri bulunur. Kalıcı saç dökülmesi ile karşılaşıldığında kişiler saç ekimi yaptırabilecekleri gibi protez saç da tercih edebilirler. Bu uygulamaların yanı sıra saç mezoterapisi, vitamin takviyesi tr gibi uygulamalar da saç dökülmesini önleyen ve aynı zamanda saç derisinin iyileşmesini sağlayan yöntemler arasında bulunur. Saç mezoterapisi gibi uygulamalar aracılığı yenilikçiler saç dökülmelerini belirli bir orana kadar düşürebilir. Bu düşürme esnasında mutlaka beslenmeye ve vücudun genel sağlığını dengede tutmaya özen gösterilmelidir. 

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi uygulaması saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar. Saç mezoterapisi yapıldığında saç derisini ve saç köklerinin sağlık oranı yükselir. Vitamin ve gerekli olan mineral desteği takviye olarak vücuda enjekte edilir. Aynı zamanda kıl köklerinin beslenmesi saç derisinin kendisini yenilemesi ve hücre tazelenmesine sebep olur. Dolayısıyla saç mezoterapisi, özellikle dökülen bölgelerdeki saçların yeniden çıkması için etkili bir yöntemdir.

Kalıcı saç dökülmesi problemine karşı kullanılması tavsiye edilmese de bölgesel ya da geçici saç dökülmelerine karşı mezoterapi işlemi uygulanabilir. Alanında uzman kişilerden destek alınması ve tescilli yerler aracılığı ile saç mezoterapisi yapılması önerilmektedir. Saç derisine uygulanan bu yöntemde kişiler hem saç dökülmesinin önüne geçerken hem de psikolojik olarak kendilerini daha güvende hissedebilmektedir.

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Tamamen Durdurur Mu?

Saç mezoterapisi saç dökülmesini önler mi? Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdur mu? Saç mezoterapisinin dökülmeyi durdurması mümkün olsa da tek başına yeterli bir yöntem değildir. Saç mezoterapisi yapılırken kişiler kötü beslenmeye ve eksik vitaminler için ilaç kullanmamaya devam ettikleri müddetçe yapılan işlemlerden yüksek verim alınamayacaktır. Saç mezoterapisi yaptıran kişilerin mutlaka beslenmelerine vitamin ve mineral değerlerini, aynı zamanda uyku düzenlerine ve stres oranlarına da dikkat etmeleri önerilir. Bütün bu unsurlara birlikte dikkat edildiği takdirde saç mezoterapisinden alınacak olan verim yükselir.

Saç mezoterapisi saç dökülmesini tamamen durduran uygulamalar arasında bulunmaz. Saç dökülmesini engellemek için kullanılan ara yöntemlerden biridir. Günümüzde işlevi yükseltilmiş olmasına karşın saç mezoterapisi ile sadece belirli bir seviyede verim alınabilmektedir. Bu verimin üzerine çıkabilmek için farklı yöntemlerin kullanılması gerekir. Aynı zamanda saç dökülmesine sebep olan unsurların ortaya çıkarılması, saç mezoterapisi için alınacak olan verimi etkileyecektir.

Saç Mezoterapisi Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Saç mezoterapisinin etkisini görmek için işlem sonrası belirli bir süre vermek gerekir. Saç mezoterapisi işlemi tek seanstan oluşan bir süreç değildir. Uzun vadeye yayılır ve bütün seanslar tamamlandıktan sonra kişiler asıl etki ile karşılaşırlar. Saç mezoterapisinin ilk 4 seansının ardından kişiler belirli oranda değişimi fark etmektedirler.

Mezoterapi sonucunda saçların yeniden uzaması, gür hale gelmesi ve toplanması için zaman vermek gerekir. Saç mezoterapisi ilk seansta kendini gösterse de etkilerinin tamamen ortaya çıkması için ortalama olarak 10 seansın tamamlanması gerekmektedir. Dolayısıyla saç mezoterapisi yaptıran kişilerin bu konuda ısrarcı davranmaları ve sabırlı şekilde hareket etmeleri önerilir. Saç mezoterapisi anında kaygı bozukluğunun ortaya çıkması, psikolojik sorunlar ve stres gibi unsurlar alınacak olan verimi düşürmektedir. Aynı zamanda saç derisine gereken ilginin gösterilmemesi ve gerekli olan besin değerlerinin verilmemesi de yine etkiyi düşürür.

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesini Önler Mi?

Saç Mezoterapisinin Yararları Nelerdir?

Saç mezoterapisi yaptırmanın avantajları bir hayli yüksektir. Fiziksel olarak meydana gelen değişimler kişileri olumlu ve olumsuz olarak etkileme gücüne sahiptir. Saç dökülmesi tırnaklarda kırılma cilt üzerindeki problemler çoğunlukla kişileri kötü anlamda etkiler ve psikolojik sorunların ortaya çıkmasını sağlar.

Saç mezoterapisi yapıldığı zaman ise kişiler kendilerini daha iyi hisseden bilmektedir. Dolayısıyla saç mezoterapisi en önemli etkilerinden biri kişilerin saç kaybına uğradıklarında ortaya çıkan psikolojik sorunların giderilmesidir. Saç mezoterapisinin yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Saç dökülmesini önler.
 • Saç derisini besler.
 • Saç köklerinin güçlenmesini sağlar.
 • Saçların hacim kazanmasına sebep olur.
 • Saçların daha gür ve canlı olmasını sağlar.
 • Saçlarda meydana gelen kırılmaları onarır.
 • Hücreleri yeniler.

Saç Mezoterapisi Hangi Sıklıkla Yaptırılır?

Saç mezoterapisi seans sıklığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Saç mezoterapisi yaptıran kişilere genellikle 10 seans önerilmektedir. Bu 10 seans ise kişinin mevcut durumuna dökülme oranına ve saç konusunda yaşadığı problemlere göre değişebilir. Saç mezoterapisinin hangi sıklıkla yapılacağı yine kişiye göre belirlenmektedir. Uzmanlar ve danışmanlar birlikte seans süresine ve sıklığına karar verebilirler.

Mezoterapi seansları bazı kişilerde haftada bir, bazı kişilerde ise ayda bir yapılmaktadır. Totalde 10 seans ile özellikle saç bölgesindeki istenmeyen durumların giderilmesi mümkündür. Saç mezoterapisi ortalama olarak 12 ay içerisinde tüm etkisini göstermeye hazır hale gelir. Ayda bir seans yapıldığı takdirde bu süreç 18 aya kadar uzayabilir. Mezoterapinin etkileri ortalama 2 sene kadar etkisini göstermeye devam eder.

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisiyle ilgili bilinmesi gerekenler birçok farklı ekseni içerir. Saç mezoterapisi nasıl yapıldığından kaç seans sürdüğüne kadar birçok farklı bilgi bulunmaktadır. Kişilerin bu bilgileri edinmesi gerekir. Danışanların aklında soru işareti kalmadıktan sonra saç mezoterapisi planı başlatılır. Saç mezoterapisi hakkında bilinmesi gereken önemli unsurlardan biri etkisinin geçici olduğudur.

Ortalama 2 yıllık süreç içerisinde mezoterapinin etkilerinden yüksek oranda yararlanılır. Ancak 2 yıllık dönemin ardından kişilerin yeniden saç mezoterapisi yaptırması gerekebilir. Bu 2 yıllık süreçte kişiler mutlaka saç bakımlarına, beslenmelerine, vitamin ve mineral değerlerine dikkat etmelidir. Saç mezoterapisi ile ilgili bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Saç dökülmesinin nedenine bağlı olarak saç dökülme miktarı azaltılır ya da durdurulur.
 • Saç mezoterapisi etki etmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir.
 • Başarı oranı %100 değildir.
 • Kişinin mevcut durumuna bağlı olarak seanslar 3 ayda bir şeklinde planlanabilir.
 • Saç derisi sağlığını sürdürülebilir kılınmasını sağlar.
 • İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral yer alır.
 • Saç mezoterapisi ile saç derisine ihtiyacı olan elementler de sağlanır.
 • Alerjik reaksiyon ya da yan etkiler ile karşılaşma oranı oldukça düşüktür.

İlgili İçerik: Zayıflamış Saç ve Saç Kökleri Nasıl Güçlendirilir?

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılır?

Saç mezoterapisi yaptıranlar bu konuda desteğe ihtiyaç duyan kişilerdir. Saçlarda meydana gelen problemler kişileri hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkileyebilmektedir. Dolayısıyla saç mezoterapisi gibi yöntemler hem kişilerin fiziksel olarak hem de ruhsal olarak kendilerini daha iyi hissetmelerine sebep olur.

Saç mezoterapisi yaptıran kişiler de genellikle saç dökülmesi olan kişilerdir. Genetik faktörlerden bağımsız olarak farklı sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişilere saç mezoterapisi uygulanabilir. Saç mezoterapisi uygulanan kişiler şunlardır:

 • Saç derisinde kuruluk problemi olanlar.
 • Saç derisinde ve saç köklerinde kepeklenme sorunuyla karşılaşanlar.
 • Hacmini kaybetmiş saçı olanlar.
 • Saç telleri inceleyen kişiler.
 • Saç telleri sık sık kopan kişiler.
 • Lokal saç dökülmesi ile karşılaşanlar.
 • Etkenlere bağlı olarak saç dökülmesi problemiyle karşılaşanlar (mevsim geçişleri, yüksek stres oranı, hormonlarda ortaya çıkan dengesizlik, metabolizma faaliyetleri, hastalık ve incinmeler, vitamin eksikliği vb.).
Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed