Samsun Protez Saç

Samsun Protez Saç

Saç protezi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan ilki kullanılan özel ürünler ve günlük olarak yapılması gereken bakımlardır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde saçın ömrü ve verimliliği, kişiyi memnun edecektir. Bu uygulamayı yaptıran kişi, evde kendi imkanları dahilinde Samsun protez saç online şubemizden satın alacağı protezin bakımlarını yapıp istediği sonuçları kendi de sağlayabilir. Ancak, bu bahsedilen temel bakımların aksatılmaması ve gerekli özenin gösterilmesi gerekiyor. Saç protezi sonrası kişinin, saçı takıp çıkarırken kullandığı solüsyonlar en önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu olmakla beraber kişiler, uzmanlar tarafından tavsiye edilen işlemleri ve özel ürünleri, 3 haftalık bir bakım periyodu ile yaparak olumlu sonuçlar alıp istedikleri saçlara uzunca bir zaman dahilinde sahip olabiliyor.

Saç Protezi Bakımı Kaç Günde Bir Yapılmalı?

Kişinin, hangi bölgede bu işlemi yaptırdığı da oldukça önemlidir. Çünkü protez saç saçın tamamına veya bir kısmına, kişinin istediği şekilde yapılabiliyor. Uzmanlar 2 veya 8 hafta bu bakımların yapılması gerektiğini tavsiye edip, oldukça dikkatli olunması gerektiğini söylüyor. Bahsedildiği gibi bu bakımlar evde veya bakım merkezlerinde yapılabiliyor. İşlemi yaptıran kişi bu bakımların neler olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini öğrendiği takdirde evde saç bakımına devam edebiliyor.

Saç protezi sonrasında dikkat edilecekler listesinin en başında tabii ki saçı yıkama işlemi geliyor. Uzmanlar saçı her gün yıkamamalarını öneriyor. Çünkü bu saç, kişinin derisinden ve vitaminlerden beslenmediği için yağlanma gibi durumlara maruz kalmıyor. Bunun haricinde gereğinden fazla bakım ve su da saçın ömrünü kısaltıp, yıpranmasına sebep oluyor.

Samsun Protez Saç

Saç protezi uygulaması sonrası uzun uzun bakımlar ve saç maskeleri yapmak, yağlar kullanmak, kuaföre gitmek gerekmiyor. Bakımının gayet kolay olduğu bu işlem kişinin hem zamanından hem de bütçesinden tasarruf etmesine olanak sağlıyor. Şimdi Samsun protez saç online şubemizden alışveriş yapabilir, en kaliteli ve en hesaplı protezinizi günler içinde teslim alabilirsiniz.

Saç Protezi ile beraber, kullanıldığı kısma da gerekli bakımların ve özenin gösterilmesi gerekiyor. Kaşınma gibi sorunların yaşanmaması için uzmanların önerdiği zaman dahilinde gerekli malzemelerin hem gerçek saça hem de protez saça özenle uygulanması gerekiyor. 2 veya 8 hafta arasında protez saçın çıkarılması ve bakımının aksatılmadan dikkatle yapılması gerekiyor. Protez saçın üretim kalitesi ile birlikte hangi bölgeyi kapsayışı ve özelliklerine göre ömrü değişiklik gösteriyor. Doğru periyodik bakımlarla ve özenle kullanımında 8 – 10 ay veya 1,5 yıla kadar ömrü olabiliyor.

Protez Saç Düşer mi?

Protez saçta merak edilen bir diğer husus, saçın düşmesi veya ya çıkıp, gevşemesi durumlarıdır. Doğru bakımın yapılması dahilinde bu durumlarla karşılaşılmaz. Eğer kişinin bu gibi durumlardan dolayı şikâyeti varsa bu bakımının doğru yapılmadığından veya saçın zamanın geçmesinden kaynaklanır. Bu husus haricinde kişiler kendi saçlarının dökülmesine, yaraların oluşmasına karşı da korku beslemektedir ancak bunlar söz konusu değildir. Protez saç, diğer gerçek saçları dökmeyecek ve bakımının düzenli yapılmasıyla beraber yaralar da oluşmayacaktır. Kişiler dilediği gibi günlük hayatında yaptığı aktivitelerini, sporunu yapabilir, saçlarını tarayıp fön çekebilir. Ancak kişi, fön çekerken dikkat etmesi gerekiyor çünkü protez saç çok sıcak ısıya maruz kalmamalı. Aynı şekilde çok sıcak su ile duş almaması da gerekiyor.

İlgili İçerik: Protez Saç Ne ile Yıkanır, Nasıl Yıkanır?

Bakımının zorluğuna gelecek olursak, zor sanılan ama hiç de zor olmayan bir bakımı vardır. Uzman yardımıyla yapılabilmektedir, kişi bakımını öğrendikten ve doğru malzemeleri kullandıktan sonra kendi evinde de yapabilmektedir. 3 ile 4 aylık zaman periyodlarıyla yapılması gerekmekte olup, kişi hiçbir zorluk yaşatmayacaktır. Kaliteli solüsyonlar, yapıştırıcılar ve saç sabitleyicileri kullanıldığı takdirde uzun ömürlü protez saçlara sahip olunabilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed