Osmangazi Protez Saç

Osmangazi Protez Saç

Protez Saç Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Protez saç süresi bazı değişkenlere ve isteklere göre değişmektedir. Hazırlanışı ne kadar uzun sürerse o kadar çok özen gösterilmiş olur. Bursa Osmangazi protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz protezler kişiye özgü olduğu için, kişinin yüz hatlarına, saçlarının modeline, rengine ve saç çıkış yönüne kadar detaylı işlendiği için hazırlanışının uzun sürmesi doğaldır. Bu süre, saç protezini yapacak olan kliniğin yoğunluğuna ve ilgisine göre de değişiklik göstermektedir. Eğer hiçbir yoğunluk yoksa kısa zamanda da bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu demek değildir ki kaliteli bir saç protezi ortaya çıkacak. Saç protezinde önce kişinin, saç yapılacak bölüme, yüzünün şekline göre ölçüler alınır. Daha sonra ise aşamalar şöyledir; 

 • Saç protezinin hazırlanması.
 • Protezin, seçilen bölgeye yerleştirilmesi.
 • İstenilen şeklin verilmesi.

Protez saç için ölçü belirlemek olduk önemlidir çünkü kişinin yüz hatlarına, saç şekline, saçının çıktığı yöne ve saç rengine kadar her bir detay özenle hazırlanıyor. Protez saç yapım aşaması sürecinde ister tüm saç derisini kaplayacak şekilde isterse de bozuk para büyüklüğündeki alanı kapsayacak şekilde yapılıyor.

Kişi Saç Protezini Ne Kadar Süre Kullanabilir?

Bu konu saçın türüne, kalitesine, malzeme kullanımına, ürünlerinin kalitesine ve yapan kişiye göre değişiklik gösteriyor. Kişinin bakımına özen göstermediği, ürünlerinin saçı için uygun olmadığı, kalitesiz malzemeler kullanıldığı takdirde en fazla 6 ay kullanılabiliyor bir protez saç. Ancak tam tersi, iyi malzemelerin kullanıldığı, bakımının günlük periyodlarla eksiksiz şekilde yapılıp, özen gösterildiği takdirde 1,5 yıla kadar uzun ömürlü oluyor. Kullanılan malzemeler ve kişinin yaptığı bakım saçın kalitesinde önemli ve büyük rol oynuyor. Uzmanlar tarafından da verilen öneriler dahilinde bu hususlara dikkat edilirse, kişinin memnun olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Saçın hazırlanmasına protez saçın ölçü ayarları almakla başlanır. Başlangıç adımı budur ve gayet özenle, titizlikle, dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Saç protezinin yapılacağı kısım belirlendikten sonra ölçü alınır. Daha sonra bantlar yardımıyla kalıplar çıkartılır ve nasıl bir protezin olacağına karar verilir. Protez saçın yapılacağı kişinin ne istediğini, neler dilediğini ve nasıl bir tarz istediğini dikkatle dinledikten sonra, profesyonel kişiler, saçların en uygun hangi şekilde olması gerektiğine karar verir. Böylece diğer aşamaya yani tasarım aşamasına geçilir.

Osmangazi Protez Saç

Protez Saç Bakımı Nasıl ve Hangi Periyodlarla Yapılır?

Protez saç sonrası, yapımı kadar önemli olan kısımdır. Çünkü bakımını yapmak ve saçı uzun ömürlü kullanabilmek için bu aşamaya oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Kişi, kendi saçlarına gösterdiği özeni protez saçına da göstermelidir. Kaliteli malzemeler kullanıp fiyatlarına bakmadan ürünlerini almalıdır. Aksi takdirde saç yıpranır, gevşeyebilir ve iyi sonuçlar elde edilemeyebilir. Protez saç bakımı yapan, kaliteli ürünler kullanan yerlerde de bakımını belirli zamanlarda yaptırabilir. Kendi evinde kendi malzemeleriyle de bu bakımı yapabilir.

Ancak dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Örneğin saçı sık sık suya maruz bırakmak. Bu çok sık yapılan bir hatadır çünkü protez saçlar kafa derisindeki vitaminlerden ve yağlardan beslenemediği için çok sık kurur ve yıpranabilir. Bu yüzden uzmanlar haftada 2 – 3 kez duş alınmasını öneriyor. Doğru nemlendiriciler, şampuanlar, yağlar ve diğer bakım malzemeleri kullanıldığı takdirde, bakımının yeterli şekilde yapılması şartıyla günde 2 kez duş alınabileceğini söylüyor. Yani en önemli husus bakım ve kişinin saçlarına gösterdiği özen. İhtiyacınız olan tüm ürünleri olarak Osmangazi protez saç online şubemizden hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Yapılan saç kadar, kullanılan protez malzemeleri ve ürünleri kadar, kişinin uyguladığı bakım ürünleri, yağlar ve protez saç için gerekli olan diğer ürünler de çok önemli rol oynuyor.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saçın ömrü için en dikkat edilmesi gereken konu nedir?

  Yanıtla
  • Protez saçın ömrünü en etkileyen konuların başında protez saç bakımıdır.
   Bakımı yapılmayan veya aksatılan protez saçlar kullanım ömründen önce tükenmekte
   ve hijyenik olmamaktadır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed