Protez Saç Kaşıntı Yapar Mı?

Protez Saç Kaşıntı Yapar Mı?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saç Kaşıntı Yapar Mı? Protez saçın yan etkisi ve sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmaz. Protez saç uygulaması isteyen herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir uygulamadır. Protez saç uygulaması kişiye herhangi bir zarar vermez. Zarar vermemesinin nedeni ise kişiye özel tasarıma sahip olmasıdır. Peruk gibi herkes tarafından kullanabilen ve standart olarak üretilen bir ürün değildir. Protez saç kişiye özel yapılır ve tasarlanır.

Uygulanacak alanın genişliğine, kişinin saç tipine ve rengine, cilde ve kafa derisine en uygun protez saç belirlenir. Protez saç yapılırken özel işlemler yapılır ve farklı aşamalar bulunur. Aşamalardan ilki kişiye özel ölçü almak, nasıl bir saç protezi yapılacağına kişi ile karar vermek ve protezi hazırlamaktır. Saç protezi özel olarak tasarlandığı ve kişiden kişiye değiştiği için kişiyi rahatsız etmez.

Protez Saç Kaşıntı Yapar Mı?

Protez saçın kaşındırması bugüne dek nadir görülen bir durumdur. Protez saçın yaptığı kaşıntı ile genellikle uygulamanın ilk haftasında karşılaşılır. Saçta proteze alışıldıktan sonra ise kişi herhangi bir kaşıntı ya da rahatsız hissetmez. Protez saçın kaşındırması ile genellikle adaptasyon sürecinde karşılaşılır. Adaptasyon süreci tamamlandıktan ve kişi protez saçına alıştıktan sonra herhangi bir rahatsızlık ya da kaşıntı hissetmez. Protez saç eğer ilk haftalardan sonra kaşındırmaya başlamış ise bu durumda bantlarda problem olabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı zaman ise yapılması gereken ilk hareket protez saçın yapıldığı klinik ile iletişime geçmektir.

Protez Saç Rahatsız Eder Mi?

Protez Saç Alerji Yapar Mı?

Protez saçın alerji yapması genellikle karşılaşılmayan bir yan etkidir. Bunun nedeni ise kişiye özel tasarım yapılması ve bir kişinin kullandığı protezin bir başkası tarafından kullanılamamasıdır. Protez saç kullanmak isteyen kişiler eğer alerjik durumları var ise bu alerjik durumlarını saç uzmanına aktarmalıdır. Alerjinin neye olduğu biliniyor ise direkt olarak etken madde söylenmeli eğer bilinmiyor ise kişinin alerji testi yaptırarak detaylı bilgi edinmesi beklenmelidir. Saç protezi yapıldıktan sonra alerjik etkiler görülüyor ise protez saçın çıkarılması ve kafa derisinin rahatlatılması gerekir. Alerjiye neden olan maddenin bulunması da önemlidir.

Protez Saç Zararlı Mı?

Protez saçın zararı eğer alerjik bir vücut tipi yok ise çok fazla ortaya çıkmaz. Protez saçı olan kişiler sadece ilk haftalarda zorlanabilir. Bunun nedeni ise vücutlarında daha önce olmayan bir maddenin eklenmesidir. Vücudun ve kişinin belirli bir adaptasyon süreci vardır. Bu yeni duruma alışmak için öncelikle adaptasyon sürecinin tamamlanması gerekir. Adapte olunduktan sonra ise rahatlıkla protez saç kullanılmaya devam edilebilir. Bakım işlemleri için protez saç yerinden çıkarılıp tekrar takıldığında dahi kişi herhangi bir yan etki, zarar veya daha önce hissetmediği rahatsız edici bir his yaşamaz.

Protez Saç Kişinin Kendi Saçına Zarar Verir Mi?

Protez saçın gerçek saça etkisi yoktur. Bunun nedeni ise protez saçın kendi malzemesinin farklı olması ve bakım sürecinin de değişmesidir. Protez saç uygulanan bölgede kişinin kendi saçları da var ise bu saçlar herhangi bir sorun yaşamazlar. Yine de burada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Protez saç bakımı ile normal saç bakımının birbirine karıştırılmaması gerekir.

Mümkün olduğu sürece ayrı bakımlarının yapılması ve uygun bakım ürünlerinin kullanılması gerekir. Protez saç doğal malzemelerden üretilir ve kişiye özel tasarlanır. Bu neden ile de kişinin kendi saçlarına baskı yapmayacak şekilde yerleştirilir. Saç protezi yaptıran kişilerin kaliteli ve profesyonel yerleri tercih etmesi hem protez saç için hem de normal saçları için oldukça önemlidir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

  • Mehmet Ertan Devran
    Nisan 11, 2022 11:11 pm

    Protez saç alışma sürecinden sonra da kaşıntı yapar mı?

    Yanıtla
    • Protez saç uygulaması ilk yapıldığı hafta alışma süreci olarak tanımlanır. Bu süreçte kaşıntı olabilmektedir ve tamamen doğal bir evredir. Bundan sonra kaşıntı ya da kızarıklık görülmesi oldukça nadirdir.

      Yanıtla
  • Büşra Kömür
    Nisan 12, 2022 9:30 pm

    Alerjik bir bünyeye sahip biri de protez saç yaptırabilir mi?

    Yanıtla
  • Bu tür durumlarda protez saç yapılmadan önce uygunluğunuzun bir dermatolog tarafından belirlenmesi ve gerekli testlerin yapılması tavsiye edilir. Protez saç yapımında Onna Hair tamamen cilt dostu ürünler kullanmakta ve cildinize zarar verecek herhangi özel kimyasallar bulunmamaktadır. Ancak çok alerjik bünyelere sahip kişiler için protez saç yapımı uygun olmamaktadır. Doktor onayı aldıktan sonra yaptırmanızda sakınca yoktur.

    Yanıtla
  • Saç dökülmelerine karşı doğal çözüm önerileriniz var mı?

    Yanıtla
    • Argan yağı, Hindistan cevizi yağı, karanfil, ve soğan gibi maddeler saç derisini ve saç köklerini güçlendirmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

      Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed