Protez Saç Yıkanabilir Mi?

Protez Saç Yıkanabilir Mi?
Protez Saç Yıkanabilir Mi?
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saç Yıkanabilir Mi? Protez saçın su ile temasında dikkat edilmesi gereken unsurlar ve kullanılması gereken özel kremler vardır. Protez saç yıkanırken herhangi bir sorun ile karşılaşılmayan bir uygulamadır. Protez saç eğer kaliteli bir yerde yaptırılmış ise ve saçın bakımına özen gösteriliyor ise saçın sık sık yıkanmasında bir problem görülmez. Yapılan saç eğer kaliteli değil ve bakımı da düzgün yapılmıyor ise yıkama sıklığına ve kullanılan ürünlere dikkat etmek gerekir. Protez saçı yıkamak için izlenmesi gereken adımlar vardır. Bu adımlara dikkat edildiği zaman protez saçın kullanım süresi daha uzun olur.

Protez Saç Normal Şampuanla Yıkanabilir Mi? 

Protez saç için normal şampuan kullanılmaması tavsiye edilir. Normal şampuanlar saç derisi üzerinde etkilidir ve kişinin daha sağlıklı bir kafa derisine sahip olması için de etki eder. Protez saç kullanan kişilerin bu alan için özel olarak üretilen şampuanları tercih etmesi gerekir. Protez saç, normal şampuan ile yıkandığı zaman farklı etkiler ortaya çıkabiliyor. Bu etkilerin ortaya çıkması ise genellikle uzun vadede kendini gösteriyor. Protez saçı olan kişilerin özel saç bakım ürünlerini kullanması, saçlarının daha kaliteli ve canlı olmasını sağlayacaktır. Uzmanlar tarafından da protez saçı olan kişilerin kullandıkları kişisel bakım ürünlerini uygulamaya özel olanlar ile değiştirmeleri gerektiği söylenir. “Protez saç yıkanabilir mi?” sorusuna cevap olarak yıkanabilir ancak protez saç için özel üretilmiş ürünlerin kullanılmasında fayda vardır.

Protez Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı iki aşamadan oluşur. Her ay düzenli olarak profesyonel kliniklerde protez saç bakımının uzmanlar tarafından yapılması aşamalardan biridir. Diğer aşama ise kişinin evde kendi bakımını yapmasıdır. Her iki aşamada birbiri ile bağlantılıdır biri olmadan, diğer bakımı yapmanın anlamı yoktur. Bu neden ile kişilerin hem profesyonel bakımı aksatmaması hem de evde düzenli bakım yapması gerekir. Evde protez saç bakımı yapmak isteyenlerin uyması gereken öneriler şunlardır:

  • Protez saç şampuanı kullanmak
  • Protez saç bakım kremi kullanmak
  • Havuz ve deniz gibi alanlar kullanılacak ise protez saç serumu kullanmak
  • Özel taraklar kullanmak
  • Bantların gevşememesine özen göstermek

Protez saçı yıkamak için işlem esnasında hassas davranılması gerekir.

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanır? 

Protez saçın yıkanma sıklığı saçın kalitesine bağlıdır. Çok iyi ve güvenilir bir yerde kaliteli protez saç yaptırılmış ve saçın bakımına da özen gösteriliyor ise her gün yıkanmasında herhangi bir sorun yoktur. Genellikle uzmanlar tarafından bu konuda önerilen süre aralığı 2 ila 3 günde bir duş almaktır. Protez saçını yıkamak isteyenler saçın kuruyarak hacim kaybına uğramasını engellemek için belirtilen süre aralığında duş alabilirler ya da saçlarını yıkayabilirler.

Protez Saç Yıkanabilir Mi?

Protez Saç Her Gün Yıkandığında Ne Olur?

Protez saç her gün yıkanırsa saçın kalitesine bağlı olarak aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmalar neticesinde ise saç hacim kaybına uğrar. Bir protez saçın hacim kaybına uğraması ise o saçın daha kuru görünmesine ve yapay olduğunun anlaşılmasına sebep olur. Protez saç her gün yıkanabilir olsa da bu durum saçın genişliğine, kullanılan bakım ürünlerine ve bakım yapma sıklığına göre değişebilir.

Protez Saç Sıcak Su ile Yıkanır Mı?

Sıcak su ile protez saç yıkamak yapılmaması gereken bir işlemdir. Protez saçların ılık ve hatta mümkün olduğu kadar soğuk su ile yıkanması istenir. Protez saçı olan kişilerin sıcak ya da kaynar su ile saçlarını yıkamamaya özen göstermesi gerekir. Bu hem saça hem de kafa derisine zarar veren bir durumdur. Protez saçı yıkamak için sıcak su yerine soğuk su tercih edilmelidir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed