Protez Saçta File Altyapısı Kullanmanın Faydaları

Protez Saçta File Altyapısı Kullanmanın Faydaları
Protez Saçta File Altyapısı Kullanmanın Faydaları
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saçta File Altyapısı Kullanmanın Faydaları – Protez saç file türlerine göre farklı kategorilere ayrılabilmektedir. Kullanılan filenin altyapısı, özellikleri ve modellerine göre ise uygulamanın fayda dereceleri belirlenir. Protez saçta file altyapısı tercih edildiği zaman çoğunlukla 3 farklı file tipinin kullanıldığı görülür. Her bir file altyapısının farklı bir özelliği vardır ve uygulanış yöntemleri de farklı olabilmektedir. Peki protez saçta file altyapısı kullanmanın faydaları nelerdir?

Protez saç yaptıran kişilerin hangi altyapı ile protez yaptıracaklarını bilmesi gerekir. Bu neden ile de işlem öncesinde mutlaka kullanılacak olan protez saç modeli hakkında bilgi edinilmelidir. Uzmanlardan detaylı bilgi talep edilirken bir yandan da neden o file altyapısının tercih edildiği de sorulmalıdır. Saç derisini korumak ve saç derisinin hava almaya devam etmesini sağlamak öncelikli hedef olmalıdır. Saç protezi file tiplerinden kişiye en uygun olan yapılsa da yine de diğer file türleri hakkında da bilgi edinilmesi mümkündür.

Protez Saçta File Türleri Nelerdir?

Protez saç için belirlenen file türleri 3 ana başlıkta incelenir. Protez saç için kullanılan 3 farklı file türü vardır ve bunlar file altyapısı olarak bilinmektedir. Protez saç uygulamasında kullanılan saç file altyapıları şu şekilde isimlendirilir:

 • İsviçre model file altyapısı
 • Fransız model (Franch lace) file altyapısı
 • Kore model file altyapısı

Sektörde en sık kullanılan file altyapısı türlerini oluşturur. Her bir modelin farklı özellikleri vardır ve bu özelliklere göre uygulamanın yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Protez saç uygulamalarında protezler farklı başlıklarda incelenmektedir. Yapıştırma yöntemleri ve file yöntemleri bu başlıkları etkileyen ana unsurlardır.

Protez Saç File Türlerinin Avantajları Nelerdir?

Protez saçta file kullanmanın avantajları arasında filenin görünüp görünmeme durumu başta yer alır. Fileler, dışarıdan belli olmamaları ile öne çıkarlar. Protez saç yapıldığının anlaşılmasını istemeyen kişiler içi bu 3 file türü önerilir. File türlerine bağlı olarak saça yerleştirme ve ölçü işlemleri de değişebilir. Saç protezi file tiplerinin önemi de burada ortaya çıkar. Tamamen görünmez olmaları, daha uzun dayanmaları ve daha kuvvetli olmaları gibi özellikleri vardır. Her bir modelin özelliği farklı olabilmektedir. Protez saç yaptıran kişilerin mutlaka profesyonel bir klinikte bu işlemi yaptırması ve kendisi için en uygun file altyapısını tercih etmesi gerekir.

Protez Saç Kore Modeli Nedir?

Protez saç file altyapısı Kore modeli sık sık tercih edilen modellerden biridir. Altyapılar arasında yer alan Kore model de diğer modeller kadar dayanıklıdır. Ancak onun öne çıkmasını sağlayan asıl özelliği dayanıklılık süresidir. Çok uzun zaman kullanılabilmesi ve dayanma kapasitesinin yüksek oluşu Kore model saç filesini öne çıkarır. Protez saç uygulamasında kullanılan Kore model filelerin düğüm boyutları büyüktür. Büyük olması ise onu daha dayanıklı olmaya ve dayanıklılığını uzun süre korumaya iter.

Protez Saç Fransız Modeli Ne Anlama Gelir?

Saç file altyapısı Fransız modeli protez işlemlerinde tercih edilen türler arasındadır. Kore model kadar dayanıklı olsa da kullanım süresi daha kısıtlı olan bir seçenektir. Protez saç yaptırırken file türleri hakkında uzmandan bilgi istemek her zaman çok daha sağlıklıdır. Burada kişiye göre uygulama yapıldığı için kişinin saç tipi, kafa yapısı ve derisi gibi unsurlar üzerinden planlama gerçekleştirilir.

Protez Saçta File Altyapısı Kullanmanın Faydaları

Protez Saç İsviçre Modeli Dayanıklı Mı?

İsviçre model saç protez file altyapısı en sık tercih edilen modellerden biri olmasına karşın en dayanıksız olma özelliğini de taşır. İsviçre model saç protezleri dışarıdan asla görünmemesi ile öne çıkar. Saç protezi file tipleri arasında yer alan bu model küçük düğümlere sahiptir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Abdülkadir Aktürk avatarı
  Abdülkadir Aktürk
  Mayıs 3, 2022 8:31 pm

  Bantsız protez saç nedir?

  Yanıtla
  • Yenilikçi sistem olarak geçen No Tape Bantsız Sistem ile protez saçın alt tabakasında bant kullanılmadan özel likit yapıştırıcılar ile proteziniz başınıza yerleştiriliyor. Bu özel yapıştırıcılar sağlık kontrollerinden geçmiş cilt dostu ürünlerdir. Alerjik bir bünyeniz ya da çeşitli cilt hastalığınız varsa yaptırılması önerilmez, bu gibi durumlarda yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed