Saç Ekimi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?

Saç Ekimi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?
Saç Ekimi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?
Genel Bilgi
2 Yorum

Saç ekiminin saç dökülmesini durdurması çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Saç ekilmesi sadece mevcut alanda dökülen saçların yerine yeni saçların ekilmesi anlamına gelmektedir. Saç ekimi saç dökülmesini durdurur mu? Saç ekimi hiçbir zaman %100 oran ile saçların dökülmesini durduramaz. Her ne kadar başarılı sonuçlar elde edilse dahi bu duruma kesin bir sonucu bulunmamaktadır. Saç ekimi yapılan bölgede saç dökülmesi görünmese bile çevresindeki bölgede saç dökülmesiyle karşılaşılması her zaman mümkündür.

Dolayısı ile kişiler saç ekimi yönteminde kesin gözü ile bakmalıdır. Saç ekiminin başarı oranı yüksek olması saç dökülmesinin durdurulduğu anlamına gelmemektedir. Saç ekimi yaptırdıktan hemen sonra saç dökülmesiyle karşılaşılmaz belirli bir zamanın ardından vücudun da yeni saçlarını adapte olması ile saç dökülmesi yeniden kendini gösterebilir. Saç ekimi ile saç dökülmesinin durduracağını düşünen kişilerin uzmanlar ile görüşmeleri tavsiye edilir. Saç dökülmesinin durması eğer genetik faktörler söz konusu ile mümkün değildir.

Saç Ekimi Saç Dökülmesi Durmadan Yaptırılır Mı?

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin saçlarının dökülmesini beklemesi önerilir. Ancak saç dökülmesi tamamen gerçekleşmeden önce de saç ekimi yapılabilmektedir. Ekim yapılacak olan bölge, saç dökülmesinin sebebi ve bölgenin genişliği gibi unsurlar bu noktada önem taşır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka mevcut durumları ile ilgili özel bilgi alması gerekir.

Saç dökülmesinin tipine ve sebeplerine bağlı olarak ekimin ne zaman yapılacağı kişiye göre belirlenir. Bu noktada uzman görüşü almak ve uzmanlar ile hareket etmek son derece önemlidir. Uzmanların görüşlerine uygun hareket edildiği takdirde saç ekiminin nasıl yapılması gerektiği ve ne zaman yapılması gerektiği gibi soruların yanıtları bulunur. Kişiye göre planlama yapılması sebebiyle saç ekiminin saç dökülmesinin tamamen bitmesinin ardından mı yapılıp yapılmayacağı değişiklik gösterebilir.

Saç Ekimi Yaptırmak Yaygın Mı?

Saç ektirenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Türkiye’de saç ekim merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Nicelik ve nitelik olarak büyüme gösteren bu piyasada yeni nesil yöntemler sık sık kullanılır. Yurt dışında yaşayan birçok kişi de saç ekimi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Bu sebeple de saçları dökülen herkes protez saç ve saç ekimi gibi yöntemleri denemeye başlamıştır.

Saç protezi, saç ekim yöntemine göre daha yeni nesil olarak kabul edilmiş bir uygulamadır. Saç ekimi yaptırmak da protez saç yaptırmak Türkiye’de oldukça yaygın bir gelişmedir. Kişiler saç dökülmesinden ve sonrasında oluşan görüntülerinden memnun olmadıkları takdirde isterlerse saç ekiminini ya da farklı alternatifleri rahatlıkla yaptırabilirler. Bu noktada saç ekimi yaptırabilmek için belirli adımların izlenmesi ve alanında uzman olan kişilerle iletişime geçilmesi tavsiye edilir.

Saç Ektirmek Kesin Çözüm Mü?

Saç ekimi saç dökülmesini durdurur mu? Saç ekimi saç dökülmesini durdurduğu söylenemez. Ancak saçsızlık görüntüsüne çağre bulmak için saç ektirmek kalıcı bir çözüm arayanların tercihi olmaktadır. Kalıcı bir çözüm olarak tercih edilmesine karşın saç ektirmek kalıcı bir çözüm değildir. Zaman içerisinde saç ekimi yapılan bölgede dökülmeler meydana gelebilir. Aynı zamanda saç ekimi yapılmayan bölgede dökülme devam edecektir. Bölgesel dökülme ya da bölgesel kellik ile karşılaşılıyor ise genetik faktörler söz konusu olduğu takdirde tamamen kel kalma problemi ile karşılaşılabilir.

Bu durumda saç ekim yöntemi saç protezine göre daha sürdürülebilir ve uzun vadeli bir yöntem olmasına karşın yine de saç dökülmesi ile karşılaşılacaktır. Dolayısıyla kişiler saç ekimi yaptırmadan önce gerekli bilgiler edinmesi ve uzmanları ile görüşmesi önem taşır. Saç dökülmesinin durması isteniyor ise farklı tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Ancak kalıcı bir dökülme sorunu var ise bu durumun geri dönüşü oldukça zordur.

Saç Ekimi Ne Kadar Kullanılır?

Saç ekiminin etkisi farklı sürelere sahiptir. Saç ekimi diğer saç yöntemlerine göre daha uzun süre sürdürülebilir kullanabilen yöntemler arasında bulunur. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler saç ekimi yaptırdıktan sonra ömür boyu etkisini görebilir. Diğer yöntemlere göre daha uzun soluklu olmasına karşın ömür boyu etki etmesi çoğunlukla zordur saç ekimi yaptırdıktan sonra seneler içerisinde bölgede dökülme ya da bölgenin etrafında saç dökülmeleri ile karşılaşılabilir.

Bu durum genetik faktörlere, hastalığa ve vücudun saç ekimine alışıp anlaşmasına bağlıdır. Aynı zamanda saç ekiminin yapıldığı klinik ve elde edilen başarı oranı da saç ekiminin ne kadar etkili olacağını ve ne kadar sürdürebilir kılınacağı noktasında da önem taşır. Saç ekimi çoğunlukla ömür boyu olarak nitelendirilen bir yöntemdir. Ancak dökülme ile karşılaşılması her zaman mümkündür.

Saç Ekimi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Saç Dökülmesi Normal Mi?

Saç ekiminde dökülme evresi bulunmaktadır. Eğer saç ekimi içerisinde dökülme evresine geçilmiş ise bu durum son derece normaldir. Saç ekiminin bir kesinliği yoktur. Elde edilen bulgular sonucunda saç ekimi gerçekleşmiş olsa dahi her zaman saç çıkmama ya da istenilen sonuç ile karşılaşma ihtimali bulunur. Saç ekimi yaptıran kişiler belirli bir sürenin ardından iyileşme belirtileri gösterir. İyileşme belirtisinin ardından ise saçlar uzamaya başlar.

Saçlarının uzadığı ilk devrenin ardından dökülme görülür. Bu dökülme son derece normaldir ve asıl saç ekim işleminin etkisi bu noktadan sonra başlar. Saç ekimi yaptıran kişiler bu dökülme evresinin ardından yeniden saçlarının uzamasını beklemektedir. Birçok kişide yeniden saçlar uzarken, bazı kişilerde ise saç uygulamasıyla karşılaşılmaz. Bu durumda yöntemin başarısız şekilde sonuçlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. İlk evrede saçların büyük bir oranı dökülür ve dökülen saçların yüzde 1 ila yüze 5 arası yeniden uzar.

Saç Ekimi Kişiye Özel Mi Tasarlanır?

Saç ekiminde tasarım süreci tamamen kişiye özeldir. Bir başkası için kullanılan yöntemler aynı kişi için kullanılmaz yöntemler aynı olsa dahi kullanılan materyaller ve içerikler farklı olmaktadır. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve bu sebeple de oldukça detay barındırır. Her bir aşama ve evre ile uzmanların ilgilenmesi ve gereken özenin gösterilmesi gerekir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiden donörler elde edilir. Bu da nelere bağlı olarak saç dökülmesinin meydana geldiği bölge, bölgenin yapısı ve saç tipi incelenir. Bütün incelemelerin ardından ise saç ekimi yapılması için plan oluşturulur. Saç ekimi noktasında incelenen farklı başlıklar vardır. Bu incelemeler yapılmadan sadece ekiminin gerçekleştirilmesi ve ön hazırlık sürecinin tamamlanmasını mümkün değildir. Dolayısı ile her işlem kişiye özel olarak planlamak zorundadır.

Saç Dökülmesinin Sıklığı Nedir?

Saç dökülmesi sıklığı kişiye göre değişmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra saç dökülmesinin yaşandığı evre bulunur. Bu evrede saçların sağlıklı uzaması ve işlemin başarılı olması için dökülme yaşanması zorunludur. Saç dökülmesi sorunu yaşayan ve yaşam koşullarına bağlı olarak da değişebilmektedir.

Saç ektiren kişilerde saç dökülmesi 1 kere yaşanmaktadır. İyileşmeyi takip eden süreçte saç dökülmesi görülür. Bu noktada eğer saçlar yeniden kökten çıkıyor ve uzamaya başlıyor ise saç ekimi başarılıdır. Saç dökülmesinin durması da bu aşamada kendini gösterir. Saç dökülmesinin sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Çoğunlukla saç ekimi yaptıran kişilerin %25’inde başarılı sonuçlar elde edilir ve saç dökülmesi durur.

İlgili İçerik: Saç Ekimi Sonrası Dökülme Olursa Ne Yapmalıyım?

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

  • Saç cerrahisi nasıl yapılır?

    Yanıtla
    • Saç cerrahisi ya da diğer adıyla saç ekimi, bir veya birkaç saç kökünün (greft) donor bölgeden alınarak, kel veya seyrek bölgeye nakledilmesi işlemidir. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında yapılır ve saç derisi üzerinde mikrocerrahi aletleri kullanılarak gerçekleştirilir.

      Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed