Protez Saç Kanser Yapar Mı?

protez saç kanser yapar mı
Genel Bilgi
4 Yorum

Saç protezi zararları ve yararları son dönemde özellikle bu uygulamanın yaygınlaşması ile tartışılmaya başlanan konular arasında yerini almıştır. Bunlardan biri de Protez saç kanser yapar mı sorusudur. Protez saçların herhangi bir tıbbi müdahale içermeden saçlara uygulanması nedeniyle sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak uygulamayı yaparak kişi veya kurumların alanında uzman ve tamamen güvenilir yöntemler/materyaller ile bu işlemi yapmaları gerekmektedir. Protez saç kanser yapar mı sorusuna hayır yanıtı verilebilir.

Protez Saç Nedir?

Protez saç temelde eksik saçların yerine, saç ekiminde olduğu gibi herhangi bir tıbbi, cerrahi müdahale uygulanmadan yeni saçların eklenmesidir. Gelişen teknoloji ve teknikler sayesinde gerçek saçtan ayırt etmenin neredeyse imkansız olduğu bu protez saçlar son dönemde özellikle birçok ünlü isim tarafından da tercih edilmektedir. Doğru bir ölçüm ve uygulama ile uzun süre bu saçlar size eşlik edecektir. Kişinin tamamen kendi saçı gibi kullanarak duş alması, fön çekmesi, yıkması veya şekil vermesi de mümkündür.

Protez Saç Sağlığa Zararlı Mıdır?

Protez saç zararı var mı sorusuna yanıt vermek için uygulamayı yapan ve uygulama sırasında tercih edilen malzemenin kalitesi dikkate alınmalıdır. Normal şartlar altında profesyonel olarak yapılacak saç protezleri sağlık açısından herhangi bir zarara sahip değildir. İsteyen herkese kolayca uygulanan bu yöntem için kişinin istekleri kadar işlemi uygulayacak kişilerin uzmanlığı da son derece önemlidir. Kaliteli bir malzeme kullanılarak üretilen ve profesyonel teknikler ile uygulanacak bir protez saç ayrıca sizin kendi doğal saçlarınızdan ayırt edilmez. Zararlarından ziyade faydaları çok daha fazla öne çıkmaktadır.

Sağlık açısından şuana kadar tespit edilen büyük herhangi bir riski olduğu bilinmemektedir. Ancak protez saç uygulamasına başvuran kişilerin özellikle psikolojik olarak daha iyi hissetmeleri sonucu birçok faydalı yönde ortaya çıkmıştır.

protez saç kanser yapar mı

Protez Saç Avantajları Nelerdir?

Protez saç avantajları arasında en önemlisi tıbbi bir yöntem olmamasıdır. Direkt kişinin dökülen saçlarının yerine özel solüsyonlar ve malzemeler kullanılarak eklenen bu saçlar, doğal görünümleri sayesinde ayırt edilemeyecek derece güçlüdür. Protez saç kanser yapar mı sorusunun aksine kanser hastalarında da özel yöntemler ile protez saç yapılarak motivasyonun artırılması da sağlanmaktadır.

Protez saç avantajları:

 • Son derece doğal bir görünüm elde edilir.
 • Doğal saç gibi kullanılabilir (şekil verme, yıkama, fön vb.)
 • Tıbbi bir işleme ihtiyaç duyulmaz.
 • Özgüvenin artmasına ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

Protez Saç Dezavantajları Nelerdir?

Belirli yanlış uygulamalar ve bakımlar sonrasında bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak, protez saç dezavantajları yok denecek kadar azdır. Sanıldığının aksine protez saçlar sadece erkekler için değil kadınlar için de uygulanabilen bir yöntemdir. Sağlığa zararlı olduğuna dair herhangi bir bilginin olmaması da bu saçların dezavantajlarının olmadığını göstermektedir. Ancak uygulamanın ilk haftalarında kişinin kafa derisinde kaşıntı yoğun olarak hissedilebilir.

Protez Saç Mevcut Saçı Döker Mi?

Protez saç yara yapar mı veya mevcut saçı da döker mi gibi sorular da bu uygulamaya başvuracak kişiler tarafından çok sık araştırılmaktadır. Hali hazırda saç dökülmesi sorunu yaşayan ve başında belirli miktarda açık alan bulunan kişilere uygulanması nedeniyle mevcut saçlara zarar vermeyecektir. Saç ektirmek yerine bu yönteme başvuranların sayısının giderek artması ise bu alanda uygulanan yöntemlerin ve seçeneklerin de gelişmesine neden olmuştur.

İşlem yaptırmadan önce protez saç kanser yapar mı sorusuna da yanıt arayan birçok kişi özellikle kanser hastalarında protez saçların sağladığı motivasyon ile protez saç uygulamasının olumlu bir işlem olduğunu görmektedir.

kimler protez saç yaptırır, Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Nihat Sever
  Nisan 7, 2022 9:48 pm

  Protez saç kimyasal madde içerir mi? Bu yüzden sağlığa zararı var mıdır?

  Yanıtla
  • Protez saç bantlı ve bantsız sistem olmak üzere ikiye ayrılır. Bantsız sistemde özel likit yapıştırıcılar ile cildinize protez saçınız yerleştirilir. Çok fazla alerjik reaksiyon gösteren ve hassas bir cilt yapınız yoksa cildinize zarar vermeyecektir. Yine de her zaman emin olabilmek için doktorunuza danışabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Kerim Mert Yalçın
  Nisan 8, 2022 10:33 pm

  Saç ekimi gibi protez saç yaptırmak kafada şişliğe sebep olur mu?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması saç ekiminin aksine tıbbi bir müdahale değildir. Şişliğe ya da ağrıya neden olmaz, alışma sürecinde birkaç gün kaşıntı yapabilir. Ancak bu çok fazla sürmeyecektir, alıştığınızda protez saçı hep ordaymış gibi hissedeceksiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed