Protez Saç Bakımı Yapmak Çok Kolay

Blog geri dön
Protez Saç Bakımı Yapmak Çok Kolay
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 6

Protez Saç Bakımı Yapmak Çok Kolay – Protez saç bakımları ihmal edilmediği sürece kullanıcıların en uzun vadede en iyi verimi almaları sağlanır. Son dönemde popülerleşen bir uygulama olarak protez saçların bakım önerileri de dikkate alınmaya başladı. Protez saçın etkili biçimde kullanılması için bakımının ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Sanıldığının aksine protez saçların bakımı oldukça kolaydır. Ancak uzman bir protez saç merkezine giderek daha iyi bir bakım yaptırabilir ve aynı zamanda zaman içinde protez saçta olası bir hasar görülmesi durumunda onarım işleminin de yapılması sağlanabilir. Dileyen kullanıcılar yeterli bilgi ve deneyimle kendileri de protez saç bakımı yapabilir.  

Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır? 

Protez saç bakımı nasıl doğal saçların bakımının ihmal edilmesiyle sorun yaşanıyorsa aynı şekilde farklı sorunlara neden olacaktır. Bu nedenle düzenli bakım şarttır. Saç bandının ve protez saçın kalitesine, maruz kaldığı dış etmenlerin yoğunluğu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 2 ila 8 haftalık periyotlar ile yapılması gerekebilir. En dayanaklı protez saç bandı bile kullanılmış olsa da bakımı ihmal edilmesi halinde akma gibi sorunların yaşanması muhtemeldir. Protez saçın bakımını doğru malzeme ve uygun yöntemler ile yapanlar daha uzun ömürlü kullanım elde edebilirler.

Saç Protezi Ne Kadar da Bir Çıkarılır?

Protez saç ömrü kalitesine göre 1 ila 2 – 2,5 yıla kadar kullanılabilir. Uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken temel şart ise bakımının düzenli yapılmasıdır. Protez tipine ve diğer etkenlere bağlı olarak saç protezinin ne kadar süre kullanılacağını temelde kullanıcı belirlemektedir. Düzenli saç bakımının yapılması bu konuda yardımcı olacaktır. Protez saçın uzun süre dayanabilmesi için bakımını asla ihmal etmemeniz tavsiye edilir.

Protez Saç Bakımı Evde Yapılabilir Mi?

Evde protez saç bakımı yapmak için gerekli malzemelere sahip olmak yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra protez saç tipine göre özel malzemeler ve solüsyonlar kullanılarak herkes evde kolayca saç bakımını yapabilir. Bu yüzden protez saç bakımı yapmak çok kolay diyebiliriz

Verimli bir şekilde protez saçınızı kullanmak için evde bakım sırasında şu adımlar takip edilebilir:

 • Protez saç uygun solüsyonlar kullanılarak nazikçe çıkarılır.
 • Protez saç için 2 – 3 cm derinliğe sahip bir kabın içinde saçı temizleyin.
 • Kabın yüzeyine tamamen yerleştirilmesinin ardından katlanmamasına dikkat ederek saçı sadece uygun sıvılar ile temizleyin.
 • Kafa derinizdeki kalıntıları temizleyin.

Protez saç bakımını evde yapmak vakit alacağı ve zorlu olacağı için protez saç merkezlerinde bu işlemlerin uzman kişiler tarafından yapılması daha verimli olacaktır. Protez saç bakımı gerekli malzemeler kullanılarak ve yeterli deneyimle oldukça kolay biçimde yapılabilir.

Protez Saç Bakımı Yapmak Çok Kolay

Protez Saç Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılır?

Saç protezi için bakım işlemi bölgesel protez saç veya diğer uygulamalara göre farklı sürelerde gerçekleşmektedir. Genel olarak protez saç bakımında tercih edilen ürünlerin özellikleri de bu sürelerde etkilidir. Uzman bir kuruş tarafından yapılacak protez saç bakımı kısa süre içinde tamamlanacaktır. Evde uygun malzemeler ile yapacağınız bakımlarda ise el becerinize göre yine farklı sürelerden söz edilir.

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalıdır?

Protez saç bakımı için gerekli malzemeler kullanılarak kısa süre içinde işlem tamamlanabilir. Bakım için tavsiye edilen süreler kişiden kişiye değişebilir. Ancak ortalama 10 gün bakım için ideal görülmüştür. Bu süreler daha da kısalabilir veya artabilir. Protez saçı yıkarken birçok detaya dikkat etmek gereklidir. Bu detaylara dikkat ederek sorunsuz bir şekilde protez saç bakımı yapılması mümkündür. Çok sıcak veya sert hareketlerle yıkama yapmaktan kaçınmanız tavsiye edilir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (6)

 • Halil Özcan cevap

  En ideal protez saç bakım süresi ne kadarda bir olmalı?

  Mart 27, 2022 , 4:15 pm
 • ONNA cevap

  Uzmanlarımız 3 haftada bir rutin bir bakım tavsiye etmektedir. Protez saç bakım hizmetimiz şubelerimizde de gerçekleştirilmektedir. Kuaför ya da berbere gitmek gibi kısa bir işlemdir. Dilerseniz bakımınızı uzmanlarımıza yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

  Mart 27, 2022 , 4:18 pm
 • Ömer Can Aktürk cevap

  Protez saç bakımı için ideal süre ne kadarda bir? Tam bir şey söyler misiniz

  Nisan 1, 2022 , 11:40 pm
  • ONNA cevap

   3 Haftada bir bakım en ideal süredir. Protez saç bakımınızı Onnahair protez saç bakım merkezlerimizde yaptırabileceğiniz gibi evde kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

   Nisan 1, 2022 , 11:54 pm
 • Murat Yaycı cevap

  Protez saç bakımı evde yapılması zor mudur? Bakım merkezinde yaptırmak ile evdeki bakım arasında ne gibi fark olur?

  Nisan 4, 2022 , 6:40 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç bakımı oldukça kolay ve rutininizi belirledikten sonra daha da kolaylaşan bir işlemdir. Protez saçınız başınıza sabitlendikten sonra uzmanlarımız size gerekli tüm detayları anlatacaklardır. Dilerseniz gerekli bakım ürünlerini kullanarak protez saçınıza kendinizde bakım yapabilirsiniz, Onnahair protez saç bakım merkezlerimize de danışabilirsiniz. Bir süre sonra kendiniz bakım yapmak istemezseniz neredeyse kuaför/berber masrafları kadar olan bir ücretle uzmanlarımız size en iyi hizmeti sunacaklardır.

   Nisan 4, 2022 , 7:04 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön